Cevizin Faydaları

3 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.368 kez okundu.

Son yıllarda sağlıklı besinlerin önemi son derece artmıştır.  Önemi artan besinlerin en başında ceviz gelmektedir. Bunu cevizin fiyatının çok fazla artmış olmasından da anlayabiliriz. Artık ceviz bir ihtiyaç olmaktan çıkıp lükse girmiştir. Cevizin faydaları saymakla bitmemektedir.

Cevizin Faydaları

1-Ceviz içerdiği yağ asitleriyle E vitamininden çok daha fazla sağlıklı bir yapıdadır. Özellikle bulundurduğu omega 3 sayesinde zihin gelişimi acısından çok önemlidir.
2-Alzheimer gibi kötü bir hastalığı önlemek için ceviz tüketilmesi gerekir.
3-Kalp ve tansiyon hastaları için hayati bir önem taşıyan bu durumu ceviz ile normale çevirmek mümkündür.
4-Cevizin çocuklar üzerinde de çok değerli etkileri vardır. Bunların başında elbette zihni güçlendirmesi gelmektedir. Bu çocukların okul hayatında daha başarılı olmasını sağlamaktadır.
5-Bunların dışında hiperaktif çocukların davranışlarını da düzenleyen ceviz davranış bozukluklarının tedavisinde de çok işe yaramaktadır.
6-Cevizin sedef ve egzama haslıklarına iyi geldiği de bilinmektedir.
7-Bunun dışında kalp ritmini güçlendirmesi ve kalp hastalıklarını önlemesiyle kalbe dost bir yiyecek olduğunu kanıtlamıştır.
8-Zihin güçlendiren cevizin daha birçok faydası vardır. Bunlardan biri kanın pıhtılaşmasını önlemesidir.
9-Bir damla ceviz yağı kullanıldığında kolesterolün kısa süre içerinde düştüğü bilinmektedir.
10-Ceviz içerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde kanseri de önlemektedir.

Cevizin Neye İyi Gelir?

Ceviz sağlık için birçok faydaya sahiptir. Bunlardan en önemlisi elbette zihni güçlendirmesidir. Organik ve sağlıklı ürünlerinin öneminin arttığı bu dönemlerde cevizin değeri artmıştır. Hem hastalıkların tedavisine yardımcı olarak hem de hastalıkları önlemek için kullanılan ceviz özellikle son yıllarda çok fazla değerlenmiştir.

Cevizin Yararları

Ceviz dış görünüşü ile diğer meyvelerden çok farklıdır. İçi beyni dışı ise kafatasını andırmaktadır. Aslında bu görünümü bize beyin için ne kadar cevizin yararlarının ne kadar çok olduğunun ipucunu vermektedir.
Ceviz çok yağ barındıran bir yiyecektir. Bu sebeple aşırı tüketimi kilo almaya sebep olabilir. Bu yüzden ceviz tüketilirken dikkatli olunması gerekmektedir.
Tüm bunların dışında tansiyon hastalarının hayat standartlarının artmasına ve hastalığın belirtilerinin azalmasına yardım eden cevizin daha birçok özel yararları vardır. Ceviz ayrıca beyin damarlarına da faydalıdır.

Etiketler:

Türkiye'nin En Büyük Astroloji Sayfasına Davetlisiniz
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git