Kadınlar Duysun

Çikolata Kisti İçin Bitkisel Çözüm

03.08.2017
996
Çikolata Kisti İçin Bitkisel Çözüm

Çikolata kisti çok duyulan saplık sorunlarından biridir. Çikolata kisti nedeni rahim içinde bulunan endometrial hücrelerinin rahmin dış tabakasında üreme başlamasıdır. Kadınlarda adet kanaması rahim içerisinde dökülen hücrelerin dışarı atılması sonucu ile oluştuğundan dolayı kimi zaman bu hücreler geriye doğru ilerler. Tüplere doğru ilerleyen hücreler buradan karın boşluğuna ilerlediğinden dolayı çikolata kisti verilen duruma neden olur. Çikolata kisti tedavisi mümkün olan bir rahatsızlık olduğundan dolayı çeşitli bitkiler ile de tedavi edilebilmektedir. Çikolata kisti için bitkisel çözüm önerilerini deneyebilir ve kısa sürede oluşan kistlerden kurtulabilirsiniz. Çikolata kisti için bitkisel kür uygulayabilir ve kısa süre içerisinde çözüm bulabilirsiniz. Bitkisel kürler arasında en sık uygulama yöntemlerden biri de soğan kürüdür.

Çikolata Kisti Belirtileri Nelerdir?

Çikolata kisti olan kişilerde en sık görülen belirtilerden biri de sancılı adet sürecidir. Bunun yanı sıra cinsel ilişkide ağrı olması da çikolata kistinin sık görüldüğü durumlardan biridir. Çikolata kisti olan kişilerde zaman zaman hastalığın ilerlemesi ile birlikte kısırlık gibi önemli belirtiler de gözlemlenebiliyor.

Çikolata Kisti İçin Kür

Çikolata kisti için bitkisel kür için uygulanacak yöntemlerden biri de soğan kürüdür. Soğan kürü ile 15 gün içerisinde soruna çözüm bulma imkanınız vardır. Soğan kürünü günlük taze olarak hazırlamak önemlidir. Çikolata kisti için hazırlanan soğan kürü aynı zamanda polikistik over sendromu olan kişiler içi de kullanılabiliyor. Günde bir adet yemeklik soğan kullanarak hazırlanan soğan kürü ılık olarak tüketilmelidir. Soğan kürüne adet bitiminden sonra 7 ile 10. gün arasında başlanır. Sopan günü ilk ay 15 gün sonraki ay ise 10 gün devam ettirilmelidir. Soğan küründen etkili sonuç almak için kürü 4 ay boyunca devam ettirmek de gerekir.