Cildinizdeki Gölgelerden Arınarak Işıldayın

4 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 224 kez okundu.

Güzel bir kadının ilk bakışta göze çarpan en önemli özelliği şüphesiz ki sağlıkla parıldayan cildi. Bembeyaz bir ten ve ışıldayan bir yüz pek çok kadının ulaşmak istediği güzellik mertebesi ancak çoğu kez çeşitli dış etkenler yüzünden cildimizin farklı bölgelerinde lekelerve karartılar oluşuyor ve güzelliğimize gölge düşüyor.

İyi haber şu ki; cilt karartılarından kurtulup, daha aydınlık ve beyaz,parıldayan bir cilde sahip olmak, evde yapıp uygulayabileceğimiz pratik ve ekonomik cilt beyazlatma maskeleri sayesinde mümkün.

Herkesin evinde bulunan malzemelerle, piyasada satılan ürünlere binlerce lira paralar ödemeden, kaynakta verilen bilgiler ışığında, cilt beyazlatıcı kürlerinizi birkaç kolay adımda yapıp, düzenli bir şekilde cildinizdeki gölgeli kısımlara uygulayacak olursanız, birkaç hafta içerisinde gözle görülür değişiminiz dışarıdaki insanlar tarafından bile fark edilecektir.

Ciltte En Fazla Karartı Sorunu Yaşanan Bölgeler:

Ciltteki lekelenmeler en çok yüz bölgesinde gözüküyor olsa da, karartı tarzındaki bozulmalar daha çok cildin tüylü ve tüyleri bir şekilde çeşitli epilasyon yöntemlerine bir dönem maruz bırakılmış yerlerde görünüyor.

Koltuk Altı Bölgesi Kararmaları:

Koltuk altı bölgesi, özellikle jiletle tüylerini alanan kadınlar için sorunlu bir bölge. Güzel bir yaz gününde, askılı bir bluz giyip sokaklarda, metrolarda, otobüslerde özgürce kollarını kaldırabilmek isteyen kadınlar koltuk altı kararmalarına karşı, koltuk altı beyazlatma maskeleri uygulayabilir. Koltuk altı beyazlatma için uygulanabilecek en kolay yöntemleri de şuradan bulabilirsiniz.

Bir diğer kararma gözüken sorunlu bölge ise dirsekler ve ne yazık ki dirsek kararmaları, yine yaz günlerinde estetik görünümlerini ciddi şekilde etkileyerek can sıkıyor.

Dirsek Kararmaları:

Dirsek kararmalarının sebebi genel olarak yağ bezesi bulunmayan bu bölgenin nem dengesinin bozulması ve hava değişikliklerinin etkisi olduğu için, tedavi etmek için yapılacak şeyler; cildinizi nemlendirmekten öteye geçmeyen basit yöntemlerdir.

Kararan dirseklerinize limon suyu, elma sirkesi sürmek de çözüm önerileri arasındadır.

Dudak Üstü Kararmaları:

Tüylerden arındırıldıktan sonra kıl köklerinin yarattığı gölgelerin sıklıkla görüldüğü bir başka karartılı bölge de dudak üstü yani bıyık bölgesidir.

Bıyıklarınızı iple alıyorsanız, kıl köklerinizin kırılıp ten altınızda karartılar oluşturuyor olmasına sebep oluyor olabilirsiniz.

Dudak üstü bölgenize epilasyon ya da ağda yaptırmanız uygun olacaktır. Diğer dudak üstü aydınlatma yöntemleri için de kadınlar kulübü forumundaki pek çok hanım tarafından verilmiş fikirlere buradan ulaşabilirsiniz.

Diz Kapağı Kararmaları:

Diz kapaklarınızı da aydınlatmak için bilinen en etkili doğal ürün, her derde deva olması ile tanınan zeytinyağı ve limondur.

Zeytinyağı ve limonu içine belki birazcık da karbonat katarak jel kıvamına getirerek düzenli bir şekilde diz kapaklarınıza uygulayacak olursanız, kısa bir süre sonra siyah gölgelerin ortadan kalkmaya başladığını, diz kapaklarınızın aydınlandığını göreceksiniz.

Yüz Bölgesindeki Lekelenmeler İçin Neler Yapabilirim

Ciltteki karanlık gölgelere ek olarak pek çok hanımın, eskiden kalan sivilcelerin izleri, sigara kullanımına bağlı ciltte oluşan lekeler, farklı türde tahripatlara bağlı yüz yaralanmaları sonucu kalan yara izleri gibi cilt problemleri bulunmaktadır.

Tüm bu tarz cilt lekelerini gidermek ve yüzünüzün akışkanlığını geri kazanmak, pürüzsüz ve renk ahengi yerinde bir cilde sahip olmak için uygulayabileceğiniz pek çok doğal cilt bakım maskesine ek olarak, eczanelerden oldukça uygun fiyatlarla satın alacağınız ve reçetesiz olarak da güvenerek kullanabileceğiniz yara izleri, sivilce izi tedavisi ve cilt lekelerine karşı ürünler mevcut.

Ancak cilt lekelenmelerinden tutun, koltuk altı kararmalarına kadar, bu bozulmalara karşı kullanacağınız ürünlerin başarısı, yanı sıra dikkat edeceğin diğer faktörlerin etkileri ile doğru orantılıdır.

Örneğin koltuk altı tüylerinizi jilet ile traş etmeye devam ettiğiniz sürece, koltuk altı beyazlatma için kullanacağınız hiçbir üründen %100 etkili sonuç alamazsınız.

Türkiye'nin En Büyük Astroloji Sayfasına Davetlisiniz
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git