Hangi Burç Neden Vazgeçilmez

2 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 57.479 kez okundu.

İkili ilişkilerimizde duygusal ya da fiziksel olarak kendimizi karşı tarafa kanıtlamak isteriz. Bunu yaparken sözlerimiz, dış görüntümüz ve sahip olduklarımız önemlidir. İlerlemek adına sergilenen tüm bu davranışlar normaldir ve hayatın daima bir parçası olarak kalacaktır. Her burcun kendine dair karakteristik özellikleri vardır. Bazı ilişkilerde istenen sonucu bulamayız ve sonuç kaçınılmaz olur. Ama burçların öyle özellikleri vardır ki, bu özellikler onu vazgeçilmez kılar. İşte burçları vazgeçilmez yapan en belirgin özellikleri.

KOÇ (21 Mart-19 Nisan)

Cesaret dendiğinde ilk akla gelendir Koç Burcu. Kendi zayıflıklarıyla bile iyi baş edebilen tam bir yaşam insanıdır. Aldığı kararlarda geri adım attığı çok nadirdir ve etrafında bu tür kişiler olmasını tercih eder. Çünkü onun istediği şey, mutlu bir hayat sürebilmek için sevdiklerinin desteği ile yol almaktır. Koç Burcu sonucu ne olursa attığı adımlarda korkusuz hareket eder ve çoğunlukla başarılıdır. Kolay kolay pes etmez, karşısındakine bu yönüyle güven verir. Farkındalığıı en üst seviyededir. Zamanın değerini bilir ve zaman kaybetmekten hoşlanmaz. Koç Burcu ile olan insan onun bu özelliklerinden fazlasıyla etkilenir, kendini güvende hisseder ve her durumda onunla olmak ister.

BOĞA (20 Nisan-20 Mayıs)

Öyle acele kararlar almaz Boğa Burcu. Hayat onun için fazlasıyla ciddidir. Karmaşalar, çelişkiler, yaşam telaşı ve gelecek endişesi yaratacak durumlar ona göre değildir. Dış dünyanın kaosuna rağmen kendi içindeki sakinliği korumayı başarır. Sahip olduklarına değer verir ve kolay kolay başkasına bırakmaz. Boğa Burcu alacağı kararlar üzerine uzun süre düşünür. Zamanın telaşına kapılıp gitmez. Herkesin fikrine saygı duyup dinlese de en son sözü o söyler. Huzuru her şeyin önündedir. Herkesle anlaşamamasının sebebi onun hayatının dingonun ahırı olmadığı anlamına gelmelidir. Birine dostum diyorsa ona sımsıkı sarılır bırakmaz Boğa Burcu. Onun konuşması bir yana, sessizliği de çok şey öğretir insana.

İKİZLER (21 Mayıs- 22 Haziran)

Bir konuda fikre veya yardıma ihtiyacınız varsa İkizler Burcu hemen koşacaktır. Doğru ve yanlış arasındaki ayrımı diğer insanlardan daha iyi yapabilir. Olaylara objektif yaklaşır. Onun hayata bakış açısını birçok insan anlayamaz belki ama çoğu da onun gibi olmak ister. Etkili iletişim yeteneği sayesinde ikna edemeyeceği insan sayısı azdır. Ortada bir mesele varsa önce izler, kısa bir değerlendirmeden sonra aklındakileri söyler. Ve genelde söyledikleri uygulandığında çözüm gelir. İlişkilerini asla çıkmaza sürüklemez. Bir hata varsa ya karşı tarafındır ya da yarı yarıyadır. İkizler Burcu arkadaşınız veya sevdiğiniz varsa onun sohbetine doyamazsınız.

YENGEÇ (23 Haziran – 22 Temmuz)

Sorumlu, duygusal, duyarlı Yengeç Burcu sizi her anlamda besler. Sevgisi de nefreti de gerçektir. Ondaki sabır kimsede yoktur ve tartışmalardan mümkün olduğunca uzak durur. Olaylara yaklaşırken empati kurar, herkesi anlamaya çalışır ve yardım edebileceği bir konu varsa fedakarlıktan çekinmez. Ailesine ve köklerine çok bağlıdır, sahiplenir, koruyucudur. Yengeç Burcu herkesi sever, herkese saygı duyar ve aynı hassasiyeti onlardan da bekler. Hislerini sözlerle ifade etmek yerine davranışlarına yansıtır. Her hareketinde bir anlam gizlidir. Samimiyetini sohbet ederken derin bakışlarından anlarsınız. Onu tanıyan bilen için vazgeçilmezdir.

ASLAN (23 Temmuz -22 Ağustos)

Her şeyin ötesidir Aslan Burcu. Onu anladığınızda çoğunlukla geç kaldığınızı fark edersiniz. Herkesten önce hisseder, düşünür ve uygulamaya koyar. O nedenle onu sevdiğinizde önce güvenmeniz gerekir. Yaptığı ve söylediği her şeyin anlamlı bir sebebi vardır. Ona bir iyilik yaptığınızda karşılığı yerde kalmaz, misliyle alırsınız. Aslan Burcu sevgisi herkese yetecek kadar büyüktür. İlk tanıştığı insanlarla anlaşır, kolay iletişim kurar ama onun hayatında kalmak kolay değildir. Adı üstünde liderdir. Sevginin, saygının kıymetini bilir. En önemlisi samimidir ve tutamayacağı sözler vermez. Bir Aslan Burcu hayatınıza girdiyse ve bağlandıysanız kolay kolay vazgeçemezsiniz.

BAŞAK (23 Ağustos – 22 Eylül)

Doğuştan kabiliyetlidir Başak Burcu. Her konuda fikrinin olması üstün deneyimleri ve gözlem yeteneği sayesindedir. Yanlış olanı fark eder ve düzeltmek için çaba sarf eder. Başak Burcu girdiği ortama güneş gibi doğar, düzen getirir. Başkalarının önem vermeyip es geçtikleri konuları ustalıkla detaylandırır. Onun farkı tam da bu çizgide başlar. Olmayacak hayaller peşinde koşmaz, verilen sözler karşısında uzun süre beklemez. İnandığı şey uğruna savaşmayı da, yeri geldiğinde vazgeçmeyi de bilir. Sorunlara pratik çözümler üreterek kısa sürede çözer. Zaman kaybetmek ona göre değildir. Başak Burcu ile birlikteyseniz asla çaresiz değilsiniz. Sımsıkı sarılmanız ve vazgememeniz ondandır.

TERAZİ (23 Eylül – 22 Ekim)

Yalnızlık Terazi Burcu insanına göre değildir. Etrafı oldukça kalabalıktır. Kendi içindeki tezatlıklara rağmen tam bir uzlaşmacıdır. Felsefesi önce sevgidir. Ayrıştırıcı değil, birleştiricidir. Terazi Burcunun en belirgin özelliği adil olmasıdır. Çok sevse bile haksız olanın arkasında durmaz. Zarafeti ve nezaketi ile kalp kırmaktan uzaktır. En öfkeli zamanlarında bile çizgisinden çıktığı görülmemiştir. Dengesiz söylemlerinin aksine Terazi Burcu dengelidir, uçlarda gezinmez ve gereğinden fazla abartmaz. Terazi Burcu duygularını hem sözleri, hem de davranışlarıyla süsleyerek ifade eder. Onun tarafından seviliyor ve seviyorsanız hayatınızdan çıkarmanız pek mümkün olmaz.

AKREP (23 Ekim – 21 Kasım)

Derin duygulara sahiptir Akrep Burcu. Mutluluğu ve hüznü bir arada yaşayarak isteklerine sonuna kadar sahip çıkar. Aklına koyduğunu yapmakta üstüne yoktur. İyi veya kötü kendine yapılanı unutmaz, içine atar da kırk kapı ardında gizler. Tutku sahibi Akrep Burcu her şeyin daha fazlasını ister ve inandığı değerler uğruna sonuna kadar savaşır. Ondaki merak duygusu çok az insanda vardır. İlgilendiği şeyle ilgili araştırma yapar, tüm sırları öğrenir, gizli olan ne varsa ortaya çıkarır. Sevdiklerini ölürcesine sever, bir kere nefret ettiğinin bir daha yüzüne bile bakmaz. Kolay sevemez, kolay da vazgeçemez. Aynı şekilde, Akrep Burcu hayatına giren biri de girdiği gibi çıkamaz.

YAY (22 Kasım – 21 Aralık)

Geçmişin yükünü sırtında taşımaz Yay Burcu. Yaşananlar onu hayata küstürüp, yaşam enerjisini tüketemez. Heyecanların ve merakının peşini asla bırakmaz. Kendi doğruları vardır tanımlaması tam da ona göredir. Yasakların önünü ardını araştırmadan uymaz. Tüm hayatını dolu dolu yaşar. Seyahat eder, okur, araştırır, öğrenir ve sohbet ettiği her insanda bir iz bırakır. Toplumun sıkıcı kuralları dışına çıkmayı ve kendi kurallarını yazmayı tercih eder. Nasıl eğleneceğini iyi bilir, bunalıma girmez, karamsarlığa kapılmaz. En kötü anınızda bile size vereceği destek ve moralle yüzünüzü güldürmeyi başarır. Hayatınızda Yay Burcu varken sıkılmaz, dara düşmezsiniz.

OĞLAK (22 Aralık – 19 Ocak)

Zamanın değerini bilir Oğlak Burcu. Hiçbir anını israf etmez. Her koşulda planlı şekilde hareket eder. Aynı zamanda kararlıdır. Başladığı hiçbir iş yarım kalmaz. İsraf kötülüklerin başındadır onun için. Ne parasını, he emeğini boş yere harcamaz. Kurduğu hayalleri bile sınırlıdır. Aç tavuk gibi kendini buğday ambarında görmez. Deneyimlerini paylaşmayı ve bu anlamda diğer insanlara yardımcı olmayı sever. Çevresindeki insanlar onu akıl küpü olarak nitelendirir. Olgun davranışları sayesinde güvenilir imaj çize. Fikre ve desteğe ihtiyaç duyuyorsanız bir bakın etrafınıza ve en yakın Oğlak Burcu arkadaşınıza koşun derim. Sizi asla geri çevirmeyecek, elinden ne geliyorsa yapacaktır.

KOVA ( 20 Ocak – 18 Şubat)

Hayata farklı bir pencereden bakar Kova Burcu. Onun bakışını, duruşunu hatta şimdi ne söyleyecek acaba diye sözlerini takip edersiniz. Dikkat çekmek için öylece durması yeterlidir. Yaşananları kolay tüketmez, değerini bilir. Bilgisini ve kültürünü espri anlayışı ile bütünleştirerek sunar size. Onlarca arkadaşa bedeldir bir tek kendileri. Onunla bir yola çıktıysanız sizin yerinize her şeyi düşünecektir. Renklerini içinde saklar, sakinliğini kolay yitirmez. Seviyorsa aldatmaz Kova Burcu. İlişkilerde sevgi, saygı ve sadakat arar. Laf olsun diye başlamaz hiçbir şeye. Ya hep ya hiçtir yaşam felsefesi. Bir Kova varsa hayatınızda başka birine ihtiyaç duymazsınız.

BALIK ( 19 Şubat – 20 Mart)

Yüce gönüllüdür Balık Burcu. Yaşamın inceliklerini görebilen bir bilgedir. Düşünür, araştırır, sorgular ve kalpten inandığı şeye tüm saflığıyla teslim olur. Duygusal yapısı ve ruhani dünyası onu herkesten ayrı kılar. Saçma hayaller kurarak, olmayacak şeylerin peşinden gitmez. Ona gereken şey güvendir. Her şeyden önce güvenmek ister. Balık Burcu zaten her şeyiyle seviyordur yaşamayı. Üzerinde durmuyorsa bir şeyin uğramak istemediğindendir. Yoksa aklının ermediği, gücünün yetmediği şey yoktur bir balığın. Ona aitsen asla kopamazsın. Dahası o sana ait hissediyorsa kendini ömrünü tüketir de yine seni bırakmaz.

Türkiye'nin En Büyük Astroloji Sayfasına Davetlisiniz
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git