Hurma Suyunun Faydaları

6 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 176.233 kez okundu.

Hurma, cennetten bir meyve olarak kabul edilmiş ve insanlar tarafından çok sevilmiştir. Özellikle ramazan aylarında tüketilse de aslında çok faydalı olup düzenli olarak tüketimi gerekmektedir. Hurma çok sayıda rahatsızlığa olumlu etki eden değerli bir meyvedir. Hurmayla ilgili bilinen en genel bilgilerden birisi de hurmanın şeker bakımından zengin olduğudur. Bu nedenle doğru miktar ve doğru şekilde kullanım hurmanın ve hurma suyunun faydalarını almak konusunda etkilidir.

Hurma Suyu Nelere İyi Gelir?

Özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri olan ve sık sık ayak ve el bileklerinde görülen ödemler, beraberinde birçok hastalığa delalet edebiliyor. Vücutta sıvı birikmesi şeklinde tanımlanan ödem, hücre içinde yer alan sıvının hücrenin dışına çıkması ve dokular arasında ya da cildin alt tabakasında birikmesi şeklinde tanımlanabilir. Ödem görülmesi, böbrek ve karaciğer gibi önemli organlarda görülen hastalıkların, kalp gibi hayati organlarda görülen hastalıkların habercisi olabilmektedir. Bu durumda kilo artışı da görülmesi büyük olasılıktır. Hurma suyunun faydalarına bakıldığında bu hastalıkların bir nebze iyileşmesinde, ödemin vücuttan atılmasında etkileri görülmektedir. Özellikle kadınlarda adet dönemlerinde oluşan ödemin giderilmesinde hurma suyunun etkisi bilinmektedir.

Hurma Suyu Nasıl Tüketilir?

Hurma suyunun faydaları saymakla bitmez ama hurma suyundan faydalanmak için doğru şekilde tüketmek önemlidir. Geceleri yatmadan önce bir su bardağı suyun içine bir tane hurma koyun ve sabaha kadar bekletin. Sabah hem suyunu hem de içindeki hurmayı tüketmeye özen gösterin. Bu şekilde tüketildiğinde hurma suyu, bağırsak hareketlerini hızlandırmakla beraber ödemin de atılmasına yardımcı olabilmektedir. Hurma suyunu bu şekilde her sabah tüketebilirsiniz. Genel anlamda sağlık açısından bir zararı bulunmamaktadır. Ancak önemli sağlık sorunları olanlar ve özellikle hamile bayanlar hurma suyunu tüketirken doktorlarına danışmalıdırlar. Hurmanın doğumu kolaylaştırdığı düşünüldüğünden erken dönemde hurmayı çok sık tüketmek erken doğum riskini ortaya çıkarabilmektedir.

Etiketler:

Türkiye'nin En Büyük Astroloji Sayfasına Davetlisiniz
Hurma Suyunun Faydaları Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. sevgi dedi ki:

  Ben 3 aylik hamileyim ve kabizlik sorunu yasiyorum bu hurma suyunu icersem zarari olurmu bebeyime

  1. admin dedi ki:

   Gebe olan bütün okurlarımıza bu tip sorularında aynı cevabı veriyoruz. Çok büyük sorumluluktur gebelikte bu tip kürler. Her ne olursa olsun doktorunuza danışın.

 2. Derya dedi ki:

  Emziren anneler içebilir mi?

  1. zeynep dedi ki:

   evet içebilir

 3. Ilknur dedi ki:

  Emziren anneler icebilirmi.zayiflatymu

 4. Hacer kıvrak dedi ki:

  Ben bebegıme 7 aylık oldugundan beri veriorum haftaya 3 kere hurma da yogurtla verıorum fazla gelırım mı şimdi 1 yasında

Sayfa başına git