İnternetten Çiçek Siparişi Verirken Dikkat Edilecek Hususlar

19 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 119 kez okundu.

Günümüzde insanlar günlük ihtiyaçlarını internet üzerinden sipariş vererek karşılamakta, yemekten beyaz eşyaya kadar her türlü gereksinimleri için interneti kullanmaktadırlar. İnternetin sipariş anlamında en çok kullanıldığı sektörlerden biri de çiçek’tir. Ülkemizde pek çok kişi, çiçek siparişi verirken interneti kullanmaktadır. Peki internetten çiçek siparişi verirken nelere dikkat edilmelidir?

Çiçek siparişi verirken ilk dikkat etmeniz gereken çiçeğin gönderdiğiniz amaca uygun bir çiçek olmasıdır. Mesela iş arkadaşınız ile sevgilinize aynı tarzda çiçek göndermeniz çok uygun olmaz. Bu nedenle çiçek seçimine çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu konuda çok bilginiz yoksa internetteki kaynakları inceleyebilir ya da çiçekçinize danışabilirsiniz. Böylece hem hata yapmamış olursunuz hem de içiniz rahat bir şekilde sevdiğinizi ya da yakınlarınızı sevindirmiş olursunuz.

Hangi çiçeği yollayacağınıza karar verdikten sonra çiçeği nereden yollayacağınız sorusu önünüze çıkar. E-ticaret çok kolay ve güvenlidir. Yapmanız gereken tek şey kurumsal, güvenilir firmalardan sipariş vermektir. Özellikle dikkat etmeniz gereken husus alışveriş yaptığınız sitede 3D Secure Güvenli Alışveriş Sistemi kullanılıp kullanılmadığıdır. Bu sistemde alışveriş yapan kişinin cep telefonuna SMS ile bir onay kodu gönderilmekte ve bu kod girilmeden ödeme yapılmamaktadır. Bu da online işlemlerin çalıntı kredi kartı ile yapılmasının önüne geçmektedir. Bu yüzden özellikle online çiçek siparişlerinizi 3D Secure Güvenli Alışveriş Sistemi kullanan çiçek sitelerinden yapmanız sizin için çok iyi bir tercih olacaktır. 3D Secure Güvenli Alışveriş Sistemi kullanan, güvenli bir site bulduktan sonra geriye sipariş vermek kalır.

Sipariş aşamasında dikkat etmeniz gereken en önemli husus adrestir. Çiçeğin teslim edeceği adresi doğru olarak en ince ayrıntısına kadar vermeli ve buna dikkat etmelisiniz. Çünkü adres hususunda yapacağınız bir yanlış çiçeğinizin istediğinizi yere zamanında teslim edilememesine hatta siparişin iptaline bile sebep olabilecektir. Bu yüzden özellikle adres konusuna çok dikkat etmelisiniz. Online çiçek siparişi gerçekten güvenli bir yerden yapıldığı taktirde hiçbir sakıncası olmayan ve size kolaylık sağlayan bir alışveriş türüdür. Eğer online çiçek siparişi vermek için doğru bir yer aıyorsanız bu kesinlikle ve kesinlikle Marmara Çiçek’tir. Çünkü Marmara Çiçek müşteri memnuniyeti ve güvenliğine odaklanmış e ticaret sitesi ile siz çiçekseverlerin hizmetinde ve emrindedir.

Etiketler:

Türkiye'nin En Büyük Astroloji Sayfasına Davetlisiniz
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git