Kabızlık Anında Çözüm Kabızlık Anında Yapılması Gerekenler

19 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 6.654 kez okundu.

Kabızlık bağırsak hareketlerinin yavaşlaması sonucu kişinin tuvalete çıkamama durumudur. Bu durumlarda kişiler genellikle doktora gitmeden kabızlık sorununu çözebilirler. Ancak kişi normal kabızlık geçiriyorsa bu durum doktora gitmeden geçerken kişi eğer kronik kabızlık sorunu yağıyorsa mutlaka doktora gitmelidir. Kronik kabızlık ciddi bir durumdur ve bu duruma bağlı olarak birçok hastalık ortaya çıkabilir.

Kabızlık Belirtileri Nelerdir?

Kişinin kabızlık problemi yaşayıp yaşamadığını anlamasının en basit yolu haftada kaç kere tuvalete çıktığını bilmesinden geçer. Kişi eğer haftada en az 3 kere tuvalete çıkmalıdır. Aksi taktirde kabızlık problemi yaşanıyor demektir.

Kabızlığın ilk belirtisi uzun süren tuvalete çıkamama durumudur. Bunun dışında dışkıdan kan gelmesi, şiddetli karın ağrıları, ishal durumunun yaşanması, dışkının çok ince kalem seviyesinde olması, aşırı kilo kaybı ve rektal ağrılar kabızlık durumunun belirtileri arasında yer alırken kabızlık anında çözüm için kişinin evde kendi başına yapabileceği ve daha önceden test edilip başarılı sonuçlar alınan birçok karışım mevcuttur.

Kabızlık Anında Neler Yapılmalı?

İnsan hayatını olumsuz etkileyen kabızlık çözümü için kişinin beslenmesine dikkat edip bir takım besinleri hayatına alırken çok sık tükettiği bazı yiyecekleri ise hayatından çıkarılırken kabızlık anında yapılması gerekenler arasında beslenme ve hayat tarzında değişiklikler, lif oranı yüksek olan besinlerin tüketilmesi, bol bol egzersiz yapmak, kabızlık anında oluşan su kaybını telafi etmek için bol bol su tüketmek ve laksatifler tüketmek kabızlığa karşı alınabilecek önlemler arasında yer alır.

Kabızlığın Oluşmasına Neden Olan Durumlar

Kişilerde kabızlık sorununun ortaya çıkmasının en büyük nedeni bağırsak sisteminin yeteri seviyede çalışmaması durumudur. Bağırsakların yavaş çalışmasının sonucunda dışkıda kuruma ve serleşme meydana gelir. Bu duruma ek olarak yeterli seviyede su içilmemesi ve lif içeren besinler tüketilmemesi kabızlığın oluşma nedenleri arasında yer almaktadır.

Etiketler:

Türkiye'nin En Büyük Astroloji Sayfasına Davetlisiniz
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git