Oyuncu Olmak Eskisinden Daha Kolay!

6 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 81 kez okundu.

Televizyonlarda izlediğiniz dizilerde, reklamlarda, sinema filmlerinde yer almak sadece birkaç saniyeliğine bile o ortamda bulunabilmek izleyicinin düşüncelerinde canlanan hele ki uzun zamandır bunun hayalini kuran biri için oldukça zor görünür. Aslında başvuru yapılabilecek tek bir yer vardır.

Oyuncu Olmak

Oyuncu olmak ve reklamlarda kendi yüzünüzü görmek istediğinizden eminseniz, yapmanız gereken tek bir şey vardır. Geniş çaplı bir araştırma sonrasında size en uygun olduğunu düşündüğünüz bir dizi ajansına başvuru yapmaktır. Dizi ajansı sizi hayallerinize bir adım daha yaklaştıran, gözünüzde büyüttüğünüz rüyalı yaşama kavuşturan bir aracıdır sadece. Evet dediğiniz bir ajansa, internet aracılığı ya da yüz yüze olacak şekilde başvuru yapmalısınız.

Başvuru Aşamaları Nelerdir?

Başvuru formunda bulunan bilgileri eksiksiz doldurmalı ve kesinlikle fotoğraf eklemelisiniz. Sonrasında uygun bulunmanız halinde menajerle görüşme sansını elde etmiş olursunuz. Yapmış olduğunuz birebir görüşmede üç gün sürecek dizi ajansı tarafından değerlendirme süresi bulunur. Dizi ajansı tarafından olumlu sonuçlandırma sonrasında profesyonel olarak katalog çekiminiz yapılır. İşin en keyifli yanı da budur aslında. Kendinizi özel hissetmeye o dakikalarda başlarsınız. Tekrar bir değerlendirme sonrasında cast aşaması oluşur. Bu aşamada cast direktörleri ile çekim yaparsınız ve görüşürsünüz. Asıl değişim buradan sonra başlamaktadır. Cast direktörleri tarafından değerlendirmeniz olumlu geçerse süpervizörler tarafından yeni bir çekime hazır olmalısınız. Artık set hayatınız başlar. Dizi ajansları yerine yine mankenlik ajansı, cast ajansı, oyuncu ajansı sloganlarıyla hizmet veren firmalara da başvurabilirsiniz. Eğer İstanbul’da ikamet ediyorsanız sektöründe lider firmalar arasında yer alan Reyting Ajans’ı ziyaret edebilirsiniz.

Dizi Ajansı Görevleri Nelerdir?

Birçok yerden almış olduğu başvuruları değerlendirip, uygun aday portföylerini yetkili birimlere sunarak oyuncu ihtiyaçlarını sağlar. Dizi ve yeni çekilecek filmler için yan oyuncu temin eder. Kişi ve birim arasında bir bağdır.

Oyunculuk Değerlendirmesi Nasıl Yapılır?

Menajerler ve Editörler tarafından dikkatlice izlenirsiniz. Oturmanız, kalkmanız, konuşmanız, gülüşünüz oldukça önem taşır. Sınav aşamasında sizden çeşitli tiplemelere girmeniz istenebilir. Mantığa yönelik sorularla konuşmanız ve üslubunuza bakılırken bir yandan da başka bir iş ile uğraşmanız istenebilir. Değişik yönlerden değerlendirmeye alınırsınız. Amaç sizin sabrınızı, oyunculuk kabiliyetinizi ve adaptasyon sürecinizi ölçmektir. Bütün bu aşamalardan ustalık ile çıkmayı başarırsanız artık farklı bir hayatın içerisindesiniz demektir.

Türkiye'nin En Büyük Astroloji Sayfasına Davetlisiniz
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git