Paten Kaymanın Çocuklara Faydaları Nelerdir ?

17 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 675 kez okundu.

Havalar ısındıkça çocuklar enerjilerini atmak için sokaklara çıkmaya, dışarıda oyunlar oynamaya başlarlar. Çocukların dışarıda yapabilecekleri en eğlenceli ve faydalı aktivitelerden biri de paten sürmektir. Paten sürmek çocuklara fiziksel ve ruhsal yönden birçok katkı sağlayabilir. Çocuk pateninin faydalarından bazılarını hep birlikte inceleyelim.

PATEN KAYMAK ÇOCUKLARIN KASLARINI GÜÇLENDİRİR.

Paten kaymanın ne kadar eğlenceli bir aktivite olduğu ortada. Fakat patenin sürmenin aynı zamanda insan bedeni için son derece faydalı bir spor olduğunu düşünmüş müydünüz? Dengeye dayalı olan bu sporda çocuklar az mesafede fazla enerji harcarlar. Çocuk patenleri üzerinde dengede durmaya çalışmak onların bacak, baldır ve gövde kaslarını sürekli aktif tutar ve bu kasların güçlenmesine yardımcı olur.

paten

PATEN KAYMAK ÇOCUKLARA DAYANIKLILIK VE YÜKSEK KONDİSYON SAĞLAR.

Spor, genç yaşlı her insan için çok önemlidir. Gelişim döneminde olan çocuklar için spor, özellikle hayati bir öneme sahiptir. Paten kaydıkları süre boyunca çocukların vücut kasları aktif olarak çalışır. Paten, insan vücuduna minimum zararı vererek maksimum enerji harcamalarını sağlayan bir spordur. Bu yüzden paten kayan çocuklar kaslarını daima aktif tuttukları için daha dayanıklı olurlar.

PATEN KAYMAK MUTLULUK HORMONU SALGILANMASINA YARDIMCI OLUR.

paten-2Yetişkinlerin en büyük problemi olan stres, ne yazık ki günümüzde çocukları da rahatsız edebilen bir etken haline gelmiştir. Diğer birçok spor dalı gibi paten kaymak da insan bedeninde mutluluk ve zindelikten sorumlu serotonin hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Böylece çocuklar paten kayarak enerjilerini atarken mutlu olurlar. Ayrıca, patenin ağırlıklı olarak dışarıda yapılan bir spor olması, onları temiz havada spor yapmaya ve doğa ile yakınlaşmaya iterek ciğerlerine oksijen almalarını sağlıyor. Böylece çocuklar paten kayarak hem eğlenip mutlu oluyor, hem de temiz hava alarak ve kas çalıştırarak sağlıklı bireyler olarak yetişiyor.

PATEN KAYMAK VÜCUDUN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE GELİŞMESİNE YARDIMCI OLUR.

Paten hakkında yapılan araştırmalara göre, patenin enerji ve kalori harcamanın en çabuk yolu olduğu saptanmıştır. Bu yüzden, yetişkinler tarafından vücut şekillendirme ve yağ yakma gibi amaçlar için de kullanılan paten, çocuk bedeninin de sağlıklı bir şekilde gelişmesine yardımcı olur. Paten kayarak neredeyse tüm kaslarını aktif bir şekilde çalıştıran çocuklar, kas dayanıklılığını artırır. Böylece paten kayan çocuklar sağlıklı bir vücuda sahip olur.

Paten kaymak, hem çok eğlenceli, hem de faydalı bir spordur. Fakat, paten kayarken çocukların dikkat etmesi gereken bazı noktalar da vardır.

paten-3Paten kayarken çocukların çocuk kaskı, dizlik, kolluk gibi korumalıklarını takmaları gerekir. Özellikle patene yeni başlayan çocukların, ebeveyn gözetiminde paten sürmeleri gerekir. Ayrıca patene yeni başlayan çocuklar için 3 tekerlekli paten üretilmiştir. Alıştırma pateni olarak adlandırılan bu patenler, dengede daha kolay durmayı sağlar.

Çocuğunuz için uygun fiyatlı ve kaliteli bir paten sahibi olmak isterseniz, Karakter Dükkanı web sitesini tavsiye ederiz. Çocuklar için paten denince akla gelen ilk yerlerden biri olan karakterdukkani.com’da hem kız, hem de erkek çocuk patenleri bulunmakta. Sadece orijinal ve lisanslı ürünlerin satıldığı bu web sitesinde, birbirinden farklı çocuk paten çeşitleri bulunuyor.

Türkiye'nin En Büyük Astroloji Sayfasına Davetlisiniz
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git