Kadınlar Duysun

Saç Bakım Maskeleri

19.05.2017
1.705
Saç Bakım Maskeleri

Hava koşullarından nem oranına kadar birçok farklı etken saçların yapısını etkiler. Bu etkileşimler arasına bir de saçların gördüğü fazladan işlemler eklenince saçların bakıma muhtaç kalması söz konusu olacaktır. Farklı saç bakım maskeleri, birçok değişik saç bakım kürü ile daha sağlıklı saçlara sahip olmak ise hayal değil.

Birkaç Malzeme İle Saçlarınızı Tazeleyin

Her mutfakta bulunabilecek malzemeler ile en güzel ve etkili saç bakım maskelerini kendi mutfağınızda yapabilirsiniz. Yoğurt, zeytinyağı, bal, muz gibi temel malzemelerden oluşan bu saç bakım kürü listesi ile işlem görmüş, hatta yanmış saçlarınızı bile besleyerek daha düzgün bir görünüş elde etmeniz mümkün olacak.

Parlak Saçlar İçin Sirkeli Maske

Saçlarınızın ışıldaması için duşun ardından nemli saçlarınıza bal, sirke ve yumurtayı karıştırarak uygulayın. Saçınızın yıpranma oranına göre belirleyebileceğiniz oranlar ile yapacağınız bu maskeyi bir miktar sirke katılmış su ile durulayabilirsiniz.

Daha İyi Görünen Saçlar İçin Ballı Maske

Bir yumurta, bir yemek kaşığı bal ve tatlı badem yağını karıştırın ve içine dilerseniz B vitamini koyun. Bu karışımı hafif ıslak saça uygulayın ve başınızı hava almayacak şekilde sarın. Bu şekilde bir saate yakın bir süre bekleyin ve durulayın. Saçlarınız canlı ve yumuşak görünecek.

Muz Püreli Saç Maskesi

Bir adet muzu ezerek bal ile karıştırın ve üzerine hindistancevizi yağı ekleyin. Dilerseniz tatlı badem yağı da ekleyebilirsiniz. Nemli saçta bir saate kadar bekleyin ve yıkayın. Bu maske çok yıpranmış saçlar için pek faydalı olamayacaktır.

Yağların Mucizevi Birleşimi

Zeytin, hindistancevizi, hint, tatlı badem yağlarını iyice karıştırarak saçınıza uygulayıp bir saat bekletin. Saçlarınız canlanacaktır.

Avokadolu Muz Maskesi

Püre haline getirilmiş avokado ve muza hindistancevizi yağı ve B vitamini ekleyerek saçlarınızı nemlendirebilir ve güçlendirebilirsiniz.

Çok Yıpranmış Saçlar İçin Özel Maske

Shea yağı, hindistancevizi yağını eritin ve karıştırın. Bu karışımın içine argan yağı, tatlı badem yağı ve hint yağı ekleyin. Çok yıpranmış saçlarınıza hafta bir kez uygulayın. Saçlarınız kısa sürede kendini toplayacaktır.