Teras, Havuz ve Bahçelerinizi Hem Konforlu Hem Şık Kılın!

12 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 120 kez okundu.

Güneş gibi dış etkenlerden bahçe ya da dükkan önlerinin korunması önemlidir. Tente, çoğunlukla güneşten korunmak için kullanılan, naylon, yağmur ve güneş işlemez bez benzeri malzemelerden yapılmış ve bir yerin üzerine gerilen örtüdür. Dört mevsim çevrenin zararlı koşullarından korunması maksadıyla kullanılabilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte açılan ve kapanan tente sistemleri üretilmiştir. Ayrıca çeşitli modelleri bulunur ve dekoratif olarak da öneme sahiptir.

Tente Çeşitleri Nelerdir?

Birkaç tente çeşidi şu şekildedir;

Sabit Tente: Açılma ve kapanma özelliği olmayan, bir yerin üzerini kaplayan çoğunlukla açık mekanda tercih edilen tente türüdür.

Motorlu Tente: Açılma ve kapanma özelliği bulunan, elektrikli olmasının yanında kumanda ile kontrol edilebilen tente türüdür.

Manuel Tente: Bulunan açılıp kapanma özelliğinin el ile kullanıldığı tente çeşididir.

Tek Taraflı Tente: İki ayrı profilin üzerine monte edilmiş olan ve tek tarafı açılan tente mekanizmasıdır.

Çift Taraflı Tente: Ayak sistemi üzerine montajı yapılarak kurulan her iki tarafa da açılabilen tente çeşididir.

Spotlu Tente: Özellikle bahçelerde aydınlatma amacıyla tente sisteminin içine spot monte edilmiş olan yapıdır.

Körüklü Tente: Körüğü vasıtasıyla güneş ışınlarının engellenmesini sağlayan ve her şekilde ayarlanabilen çeşittir.

Tente Nerelerde Kullanılır?

Çoğunlukla bu sistemler bahçe, teras, cafe, restoran, çay bahçeleri, havuzlar, balkon, kara ve deniz araçları ile ticari ve kişisel alanlar başta olmak üzere hemen her alanda tente kullanılır. Özellikle son dönemlerde bayanlar ev bahçelerine veya havuz kesimlerine tente koyarak hem dekoratif bir görüntü sağlamakta hemde konfor! Ayrıca tente kumaşı kamyon, kamyonet ve tekne gibi araçlarda da kullanılabilir. Tente kullanmak ortamın dış etkilerden korunmasını sağlar. Yazın ve kışın doğal bir ortamın oluşmasına katkıda bulunur. Otomatik tenteler kullanım açısından kolaylık sağlar.

Tente Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus tenteyi çalıştıran mekanizmaların durumudur. Tente sitemindeki hareketi sağlayan mafsalların sağlam olmasına ve sessiz çalışmasına önem verilmelidir. Daha uzun ömürlü olduğu için makaslı pistonlu tenteler kullanılabilir. Sistemi oluşturan parçaların paslanmaz çelikten olması ömrünün uzaması anlamına gelir. Aksi halde sistem paslanır ve kısa ömürlü olur. Kullanılan kumaş su geçirmemeli ve kumaşın rengi güneşte solmayan bir yapıda olmalıdır. Güneşin tam karşıdan alındığı alanlarda ön taraftaki güneşliklerin olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için : www.montecarlotente.com.tr

Türkiye'nin En Büyük Astroloji Sayfasına Davetlisiniz
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git