Kadınlar Duysun

Amazon Cevizinin Ülkemize Gelişi

09.03.2019
143
Amazon Cevizinin Ülkemize Gelişi

Her geçen gün çok daha farklı besin maddelerinin üretildiği ülkemizde bir yenisi daha katıldı ve amazon cevizi olarak bilinen bu ürün çok hızlı bir şekilde popüler olmaktadır. Diğer kuru yemişlerden çok daha farklı olan bu cevizin ağacı yaklaşık olarak 40 ya da 60 metre boyunda olup ürünler ağacın en tepesinde yetişmektedir. Amazon ormanları içinde yetişmekte olan bu cevizi diğer cevizlerden ayıran en önemli farkı içerisinde yüksek oranda selenyum barındırmasıdır. Ülkemizde çok hızlı bir şekilde tanınan bu amazon cevizi diğer ürünlerden çok daha farklı bir şekilde yetiştirilmektedir.

Amazon Cevizi Nedir ve Nereden Gelmiştir?

Yüksek ağaçlarda yetişen ve Hindistan cevizine benzeyen bu ürünün diğer bir adı da brezilya cevizidir. Bu cevizin ana yurdu Güney Amerika Amazon Bölgesidir ve son yıllarda pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de yetiştirilmeye başlanmıştır. Ağaç ile aynı adı taşımaktadır. Bu ağaç amazon Ormanlarında yetişen en büyük ağaçlar arasında yer alır ve yaklaşık olarak 500 yıl kadar ömrü bulunmaktadır.

Bu ağaçların Brezilya da kesilmesi kesinlikle yasaktır ve cezası bulunmaktadır. Olgunlaşmış olan bu meyveler çok sert bir yapıya sahiptir. Lif oranının yüksek olduğu amazon cevizinin 100 gramı 656 kalori içermektedir. 6 adet bu ceviz günlük ihtiyacınız olan selenyumun yaklaşık olarak 7 katından daha fazla selenyum bulundurmaktadır.

Amazon Cevizi Faydaları Nelerdir?

Pek çok kişinin merak ettiği Brezilya cevizi ülkemizde daha çok yeni olduğundan dolayı faydaları konusunda tam olarak kesin cevaplar vermek çok da mümkün olmamaktadır. Bu neden ile tahmini olarak söylemek gerekirse gün içinde enerjinizin artmasına yardımcı olur ve yüksek oranda selenyum özelliğine sahiptir. Bun ürün içerisinde yer alan magnezyum ve selenyum sayesinde kalp sağlığına katkıda bulunmaktadır.

Lif oranının fazla olması sayesinde de tok tutma özelliği bulunmaktadır ve kilo vermede yardımcı olur. Ayrıca sindirimi kolaylaştırır, depresyondan korur, sperm kalitesinin artmasını sağar, doğurganlığı artırır, bağışıklığın artmasında, iltihapların engellenmesi, tiroidin gücünün artması ve saç dökülmelerinin önüne geçmede büyük oranda destek sağlamaktadır. Hatta cilt rahatsızlıklarında giderici özelliği olduğu belirtilmektedir. Ancak hepsinin kesin olarak olduğunu söylemek için daha çok erken. Amazon cevizi nereden alınır diye merak edenler https://amazonceviziseti.com/ sayfası üzerinden ürünü alabilirler.

Amazon cevizinin içinde yer alan radyoaktif bir element olan radyum çok azda olsa bulunmaktadır. Bu aran çok az olsa bile diğer tüketilen ürünlere bakarak 1000 katı daha fazladır. Her ürünün fazlasının zarar olduğu gibi bu cevizinde fazlası zarardır. Bu neden ile gün içinde sadece 2 ya da 3 den fazla tüketilmemesi gerekir. Hatta brezilya cevizi için hamile ve emziren bayanlar kesinlikle uzman hekimlere danışmadan kullanmamalıdır. Ülkemizde gün geçtikçe yaygınlaşan bu ürünü pek çok aktarda kolaylıkla bulabilirsiniz.