Kadınlar Duysun

Büyük memeli minyon kadınlara iyi haber

14.03.2019
121
Büyük memeli minyon kadınlara iyi haber

New York – Presbyterian Hospital/Weill Cornell Medical Center ve New York Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan kendi türünde bir ilk olan araştırmaya göre, minyon kadınlar, her bir memesinden 500 gramın altında doku alınması durumunda meme küçültme ameliyatının sağlık ve yaşam kalitesi bakımından olumlu etkilerini görmektedirler.

Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, araştırmanın detayları hakkında şu bilgileri verdi:

“Minyon kadınlar kendi vücutları ile orantılı olarak küçük memelere sahip olsa da kendi özel kemik yapıları nedeniyle memeleri çok büyük ve rahatsızlık verici olabilmektedir. 

Plastic and Reconstructive Surgery dergisinde yayınlanan araştırmaya göre,  meme dokusundan alınacak 500 gramdan daha az bir bölüm, kadınların sırt, boyun ve omuz ağrılarında azalma sağlamıştır.

Ortalama olarak mammoplasti cerrahisinde her bir memeden 415 gr meme dokusu alınması planlanır (toplam 830 gr). Böylece meme ölçüsünde 2 beden küçülme sağlanır.

İlginizi çekebilir : Göğüs dikleştirme ameliyatı

Araştırmaya katılan 59 kadının 17’si için, toplam meme dokusundan ortalama 750 gram alınmış ve ortalama 1,7 bedenlik bir küçülme elde edilmiştir. Ameliyattan üç ay sonra ve ardından bir yıl sonra kadınlara ağrı ve yaşam kalitelerindeki değişiklik hakkında sorular yöneltilmiştir. Meme küçültme ameliyatından sonra, alt sırt bölgesi, boyun ağrısı, baş ağrısı ve sutyen askısından kaynaklı ağrıların derecelerinde önemli bir azalma görülmüştür.

Kadınlar koşu, soprtif faaliyetler gibi sağlıklı yaşam faaliyetlerine daha kolaylıkla katılabilmişlerdir. Bu da meme küçültme ameliyatının çok daha geniş bir şekilde sağlık üzerindeki etkisini göstermektedir.”