Kadınlar Duysun

Karatay Diyeti ile İsveç Diyeti Zayıflatır mı, Yapanların Yorumları ?

09.03.2018
1.350
Karatay Diyeti ile İsveç Diyeti Zayıflatır mı, Yapanların Yorumları ?

Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından birisi olan obezite nedeniyle birçok kişi yaşamlarının farklı kesimlerinde fazla kilolarından kurtulmak için çeşitli diyetler yapıyor. Yapılan diyetlerin tamamında elbette amaç vücuttaki fazla kiloları vermek oluyor. Son dönemlerin oldukça popüler olan diyetlerinden birisi de Karatay diyetidir. Aynı şekilde İsveç diyeti sayesinde de özellikle son zamanlarda fazla kilolarından kurtularak zayıflamak isteyen çok sayıda kişi bulunuyor.

Karatay Diyeti Nedir?

İsminden de anlaşılacağı üzere Canan Karatay’ın önerilerinden oluşturulan Karatay diyeti kişilerin hem tok kalmalarını sağlıyor, hem de verilen kiloların kalıcı bir halde kalmasına yardımcı oluyor. Karatay diyetinin en önemli katı kuralı ise kesinlikle şeker ve ekmekten uzak durmaktır. Bunun dışında diyet programına göre en önemli öğün olan sabah kahvaltısının mutlaka belirtildiği gibi diyet listesine uygun bir şekilde yapılması gerekiyor.

Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

Karatay diyeti programına uygun olan haftalık yemek listesi programında kahvaltıya çok önem veriliyor. Planlanan haftalık listeye göre kahvaltıda iki adet yumurta, bir parça peynir ve tuzdan arındırılmış 8-10 tane zeytin tüketilebiliyor.

Karatay diyeti hakkında detaylı bilgi ve diyeti yapanların yorumlarını okumak için : https://zayıflama.net/diyet/karatay-diyeti-listesi.html

İsveç Diyeti Nedir?

 

Oldukça zor ancak etkisini bir an önce görerek kilo verilmesine yardımcı olan diyetlerden birisi olan İsveç diyeti birçok kişi tarafından tercih edilen popüler diyetlerden birisidir. İki hafta gibi kısa bir sürede bile oldukça etkili kilo verilmesine yardımcı olan İsveç diyetinin en önemli noktası belirtilen yiyecek ve içeceklerin mutlaka zamanında alınması gerektiğidir. Ayrıca çay ve kahve diyet boyunca sadece belirtilen zamanlarda tüketilmelidir.

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

Hızlı kilo vermek isteyen kişilerin ilk tercihlerinden birisi olan İsveç diyeti 13 gün boyunca uygulanıyor. Diyete başladıktan sonra diyet programını uygulamaktan vazgeçilirse en az 6 gün boyunca diyete devam edilmeli, 6. günün sonunda diyet programı sonlandırılmalıdır. Ancak belirttiğimiz gibi İsveç diyetinden istenen sonucu almak için diyet programını 13 gün uygulamak gerekiyor. İsveç diyetini gün bazında aşağıdaki şekilde uygulayabilirsiniz.

İsveç Diyeti 1.gün :

Sabah: 1 adet kesme şeker ve küçük bir fincan kahve.
Öğle: 1 domates, haşlanmış ıspanak ve 2 adet katı halde yumurta.
Akşam: 1 porsiyon tercihe göre limonlu ve zeytinyağlı salata ve 1 porsiyon biftek.

İsveç Diyeti 2.gün :

Sabah: 1 kesme şeker ve 1 fincan kahve.
Öğle: 100 gram kadar yoğurt ve ince bir dilim salam
Akşam: Yeşil salata, meyve ve 1 porsiyon biftek.

3. Gün :
Sabah : Bir kesme şekerli kahve
Öğlen : 1 domates, yarım porsiyon az haşlanmış ıspanak ve bir meyve
Akşam : Bir dilim salam salata, 2 haşlanmış yumurta

– 4. Gün :
Sabah : Bir kesme şekerli kahve ve bir dilim kızarmış ekmek
Öğlen : Bir haşlanmış yumurta, 1 havuç, 30 gram yağsız peynir
Akşam : Bir kase yoğurt ve yarım portakal suyu.
Kategoriyide “diyet” yapıp , yazı tarihinide dediğin gibi yeni yaparsan tamadır he birde yeni yazıyı face sayfanda yayınlarsın sana zahemt. Ordan da belki 3-5 tıklama gelirse bnm linklere katkısı biraz daha fazla olur.

13 günlük isveç diyetinin devamını okumak ve diyet ile ilgili yorumları incelemek için : https://zayıflama.net/diyet-listesi/isvec-diyeti-ile-13-gunde-7-kilo-verin.html

- Sponsor Bağlantılar -
loading...