Kadınlar Duysun

Okuyunca Hemen Başlamak İsteyeceğiniz 8 Yoga Türü!

20.08.2019
125
Okuyunca Hemen Başlamak İsteyeceğiniz 8 Yoga Türü!

Yoga yapmanın neredeyse bir ihtiyaç haline geldiği bu dönemde, yoga yapmaya başlamak isteyen ya da yoga meraklısı olup farklı yoga türlerini denemek isteyenlerdenseniz bu içerik tam size göre! O zaman başlayalım;

1-) Hatha Yoga:

Yogaya başlamak isteyenler için dünyada ve Türkiye’de en bilinen yoga türü olan Ha-tha Yoga, güneş ve ay anlamına gelmektedir. Birlikte kullanımında ise güçlü anlamına gelir ve bu güç ile ifade edilmek istenen durum, vücudu temizlemek için büyük bir güç gerektirdiğidir. Fiziksel egzersizler ve nefes teknikleri ile hemen başlayabileceğiniz uygun bir yoga seansıdır.

2-) Asthanga Yoga

Bu yoga metodu bir hatha yoga stilidir ve yine güç kavramı ön plandadır. Güç ile bağlantılı olarak egzersizler ve özellikle nefes teknikleri çok önemlidir. Vücudun toksinlerden arındırılması için nefes ve asanaların ahengi ile kan dolaşımı hızlandırılır. Sizde, bu metod için uygun yoga kıyafetleri temin ederek hemen başlayabilirsiniz.

3-) Yin Yoga

Yoga meraklıları için vazgeçilmez olan bu yoga metodu, vücudunuza esneklik katmaktadır. Diğer yoga türlerine göre pozlarda daha uzun süre durularak enerji bedenimiz üzerinde çalışılır. Zihni dinginleştiren yin yoga adeta akupunkturun iğnesiz halidir. Unutmadan eklemeliyiz; hem kaslarınızı kullanarak vücudunuzu esneteceğiniz hemde size zihinsel rahatlama getirecek bu yoga metodunda, pozlarda uzun süre kalabilmek için kullandığınız yoga taytı önemli bir hale gelmektedir.

4-) Vinyasa Yoga

Anlam olarak hedefinize adım adım gitmek anlamına gelen bu yoga metodunun en önemli noktası senkronize harekettir. Her nefes alıp verişte poz değiştirilir ve bu şekilde bir ahenk sağlanır. Fiziksel hareketlerinizin nefes ile ahengi sayesinde ritmik bir sürece giren bu metod ile daha derin bir farkındalık yaratma olanağı sağlar. Özellikle sabit bir pozda uzun süre durmak istemiyorsanız bu yoga metodu sizin için gerçekten çok uygun.

5-) Kundalini Yoga

Omurganın en altında bulunan ve kundalini olarak adlandırılan bu enerjinin çakralar üzerinden arttırılması ile bir arınma amaçlanır. Omurga üzerinde çalışmaya dayanan bu metod otonom sinir sistemi üzerinde dengeleme sağlar. Doğru bir şekilde yapılırsa iç organlara fayda sağlamaktadır, bu yüzden kullanacağınız meditasyon minderi önemli olmaktadır. Yeni bir deneyim isteyen yoga meraklıları için en uygun yoga metotlarından biridir.

6-) Restoratif Yoga

Günlük yaşamın yorgunluğunu ve stresini atmak için en uygun yoga metotlarından biridir. Kavram olarak şifa anlamına gelen bu metodda yardımcı malzemelerle desteklenen pozlar ile daha güçlü bir gevşeme hedeflenir. Yorgunluk, stres ve depresyon gibi sorunlar yaşıyorsanız bu metodunu denemenizi tavsiye ederiz. Restoratif yoga için doğru ve uygun yoga malzemeleri kullanmanız gerekmektedir.

7-) Bikram Yoga

Geleneksel hatha metodundan sentezlenmiş bikram yogası, sıcak yoga olarak da bilinmektedir. Genelde 38 derece ve üstü sıcaklıktaki ortamlarda uygulanır. Bunun sebebi ise sıcak ortamda bağların ve kasların daha kolay esnemesidir. Isıtılmış ortam fiziksel olarak arınmayı ve hareketliliği desteklemektedir. Sıcak sevenler için harika bir yoga metodudur.

😎 Yoga Terapi

Omuz, boyun, sırt ve bel gibi kronik ağrılarınız varsa bu yoga tam size göre. Daha birçok tıbbi problemin tedavi sürecini desteklemek için kullanılan bu metodu doktorunuza danışarak deneyebilirsiniz.

Sizde istediğiniz yoga türüne başlamadan yoga malzemelerinizi ve yoga kıyafetlerinizi Nui Yoga Shop‘dan temin edebilirsiniz.

Pinterestte Bizi Takip Et