Kadınlar Duysun

15 Yaşındaki Türk Kızı Neslihan’ı Pakistanlı Rana Ali’nin Neslihan’ın Türkçe Konuşmasına Kızdığı Anlar

04.05.2022
1.852
15 Yaşındaki Türk Kızı Neslihan’ı Pakistanlı Rana Ali’nin Neslihan’ın Türkçe Konuşmasına Kızdığı Anlar

23.05.2017’de Edirne’de meydana gelen olayda 5 çocuklarıyla birlikte Babademirtaş Mahallesi’nde yaşayan Sema ve Göksel Örs çiftinin kızları Ebru ve Neslihan Örs okula gittiklerini söyleyerek evden çıkmış ve bir daha haber alınamamıştı.

Sema-Göksel Örs çifti, o akşam kayıp başvurusunda bulundu ancak bir sonuç alamadı. Çift, kızlarının Pakistanlı iki genç tarafından kaçırıldığını düşünüyordu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattıysa da sonuç elde edilemedi.

“Kızım İntihar Etmekle Bizi Tehdit Etti”

Olaya ilişkin konuşan Göksel Örs “Kızlarım Ebru ve Neslihan 2 gün önce sabah okula gitmek için evden çıkıyorlar. O günden beri hiçbir haber alamadık. Telefonlarını aradık telefonları kapalı. Daha sonra Dilaverbey Mahallesinde oturan Pakistanlı iki genç ile duygusal bir şeyler yaşadıklarından haberimiz oldu. Onların görüşmemeleri için elimizden geleni yaptık. Kızım intihar etmekle bizi tehdit etti. Daha sonra ayrıldıklarını biliyoruz. Onların evlerine gittiğimizde A.A. ile A.E.nin evde olmadığını öğrendik. Polise gidip başımızdan geçeni anlattık. Kızlarımızı Pakistanlı iki genç kaçırdı. Hayatlarında da endişe duyuyorum. Bir an önce kızlarım bulunması istiyorum” açıklamasını yapmıştı.

Fakat o tarihte 13 yaşında olan Neslihan Örs -her nasıl olduysa- sınırlardan geçmeyi başardı ve Pakistan’da Rana Ali ile evlendi. Yeni bir “Pakistanlı” olarak “Fizza” ismini kullanan “eski” Neslihan, şimdi iki çocuk annesi.

Neslihan’ın vlog çektiği sırada Türkçe konuşması nedeniyle Rana Ali tarafından azarlandığı anlar dikkat çekmişti.

2017’DE MÜGE ANLI’YA ÇIKMIŞLARDI

Neslihan’ın annesi ve babası ise 2017 yılında kızlarını aramak için Müge Anlı’nın programına katılmışlardı. Programda çok üzgün olan anne ve baba kızlarının kaçırıldığı ve Pakistanlı gençlerden vazgeçmeleri için çok uğraştıklarını söylemişlerdi.

YILLAR SONRA BAŞKA KONUŞTU

Yıllar önce veryansın eden baba ise şaşırttı. Kaçırılan kızlarıyla görün tülü konuşan baba, “Müslüman Pakistanlı kardeşlerime selamlar” şeklinde konuştu.

YOUTUBE YORUMLARI

Bunun yanı sıra Rana Ali ve Neslihan’ın YouTube kanalındaki videolara yorum yapan Pakistanlılar da Türk sevgilileri olduğunu ve onlarla evlenmeye hazırlandıklarını belirtiyor.

Kaynak: Yeniçağ


Pinterestte Bizi Takip Et
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.