Terazi Burcu

Terazi Burcu dengelidir. Yaşamını denge kurma konusuna adamıştır. Her ortamda sempatik, iyi niyetli ve yardımsever davranır. Enerjik terazi insanı, davranışlarının ölçüsü konusunda oldukça iyidir. Neşeli tavırlarıyla en gergin ortamları bile keyiflendirebilir. Terazi insanının en zorlandığı şeylerden biri, karar verme anlarıdır. Önemli kararlar vermek zorunda kaldıklarında dengeleri bozulabilir. Sorumluluk, bir terazi için son derece ağır gelir. Özgürlüğüne ve kişisel alanına kimsenin müdahale etmesini istemez.

Terazi Burcu savurgandır. Günü kurtararak geleceğini düşünmeden anını yaşar. Dengelerini koruyamadıkları noktalardan biri de budur. Eğlenceye ve keyfine olan düşkünlüğü birikim yapmasını engeller. Yardımsever terazi burçları, insanları dinleme, destek olma ve sorunlara çözüm üretme konusunda başarılıdır. Para yerine arkadaş biriktirmeyi tercih eder. Kolay sinirlenmez, kin tutmaz. Hoşuna gitmeyen insanlardan ve ortamlardan anında uzaklaşır.

Terazi Burcu Özellikleri itibariyle çapkındır. Gerçek aşkı bulana kadar da çapkınlık yapmaktan asla vazgeçmezler. Onların çapkınlıkları dışarıdan masum görünür. Karşı cinse en uygun şekilde yaklaşım sergileyen terazi, evlendiğinde evine bağlı, eşine düşkündür. Terazinin özelliklerinden bir diğeri ise vurdumduymazlığıdır. Canını sıkan konular hakkında konuşmak istemez. Tartışma ortamlarından hoşlanmaz.

Terazi Burcu Özellikleri arasında; sabırlı, açık sözlü, romantik, talepkar, rahat, şık, ukala, modern, benzersiz, ılımlı, ilerici ve sevecen oluşu da yer alır.