Koç Burcu

Koç Burcu hükmetmek ister. Üzerine hakimiyet kurulmaya çalışılmasından ise hiç hoşlanmaz. Yenilgilerden hoşlanmayan koç burcu insanı kincidir. Fazlasıyla cesur ve ataktır. Çalışkandır. Ancak kendine yararı olan işlerde çalışmak ister. Pek fedakar değildir. Koç burçları insanı adımlarını, geleceğini düşünerek atar. Çocuklarına ve ailesine çok düşkündür. Sevdiklerini sahiplenir ve aşırı derecede kıskanır. Bu evladı veya kardeşi olsa bile.

Koç Burcu güvenilir ve sadıktır. Yalana kolay kolay başvurmadığı gibi, yalan söyleyeni de hiç sevmez. Onun hayatında yer alabilmek için güvenini kazanmanız şarttır. Çok istediği şeyler konusunda heyecanlı, aceleci ve fevri davranışlar sergileyebilir. Koç burçları sorgulanmak istemediği için hata yapmamaya özen gösterir. Gizli işler çevirmez. Kararları onun için son derece önemlidir, kendisine karışılmasından hoşlanmaz. Başkalarının hayatına burnunu sokmadığı gibi, kendi hayatına burnunu sokanların da burnundan getirir.

Koç Burcu Özelliklerinden en ön planda olanı meraklı oluşudur. Bir şeyi merak ettiğinde gözlerini sonuna kadar açar ve sorar. Ne olmuş? Bazı koç burçları dedikodu dinlemekten kendini alamaz. Koç burçlarının diğer özelliklerinden biri de inatçılığıdır. İstemedikleri şey üzerinde ısrar edenleri kendilerinden uzaklaştırırlar. Geleneklerine oldukça düşkün olan koç burcu insanı bazen tutucu tavırlar sergileyebilir. Onun olduğu yerde tek otoritenin kendisi olmasını ister.

Koç Burcu Özellikleri dendiğinde akla; doğrucu, sade, aktif, masum, gözlemci, dayanıklı, çalışkan, insancıl, dik kafalı, kararlı, iradeli, vicdanlı ve idealist özellikler de gelmelidir.