Yay Burcu

Yay Burcu özgürdür. Onun özgürlüğü her şeyin üstünde gelir ve bu yolda vazgeçemeyeceği şey yoktur. Girdiği ortamlarda fark yaratarak, hatırlanacak izler bırakır. Sıradan olmayı ve sıradanlıkları sevmez. Yay burçlarının günü gününü tutmaz. Ani kararlar vererek, ani atılımlar yapabilir. O derece ki aklına estiğinde gece yataktan kalkar ve seyahate çıkar. Aynı yerde uzun süre kalamaz. Keşfetmek en büyük hobisidir. Yay burcuna uyum sağlamak fazlasıyla enerji gerektirir.

Yay Burcu için karmaşık, heyecanlı ve ukala diyebiliriz. Sürekli değişmek ve gelişmek isterler. Duygusal davranmaya vakit bulamayan yaylar bağlanmakta da zorluk çeker. Romantizme ise son derece uzak insanlardır. Bu da onların bencil ve vurdumduymazmış gibi algılanmalarına sebep olabilir. Yay insanının düşünce tarzını anlayabilmek için, onunla uzun zaman geçirmeli ve tanımalısınız. Yerinde durmakta zorlanan yayları en mutlu eden şeyler seyahat etmek ve keşfetmektir.

Yay Burcu Özellikleri itibariyle meraklıdır. Onun dışında gelişen bir olay olduğunda kaçırdığına üzülür. Nasıl olduğu konusunda deliller ve bilgiler toplayarak adeta dedektifçilik oynar. Uçuk kaçık tavırlara sahip yaylar, fazla yorulduklarında günlerce tembellik yapabilir, vurdumduymaz davranabilir. Yay burcu özellikleri arasında savurganlığı da yer alır. Enerjisine para yetiştirmekte zorlanır. Sevdiklerini mutlu etmek uğruna yapamayacakları fedakarlık yoktur.

Yay Burcu Özellikleri bakımından; zeki, neşeli, özel, canlı, becerikli, güvenli, bakımlı, karmaşık, himaye eden, tutkulu, metin, soğukkanlı, kendinden emin ve seçici insanlardır.