Balık Burcu

Balık Burcu duygusaldır. Duyarlılığı ve hassas yapısı onu hayata karşı bazen savunmasız bırakabilir. Özellikle vicdan duygusu oldukça gelişmiştir. Balık burçları hayatındaki insanlardan dürüstlük, vefa, sadakat ve uyum bekler. Alınganlığı bazen kısa süreli kırgınlıklara neden olabilir. Neşeli tavırlarıyla etrafına heyecan veren balıklar, ortamlar tarafından her daim aranılan olmuştur. Dostları ondan kolay kolay vazgeçemez. Balık burçları samimi, cömert, düşünceli, merhametli ve yardımsever insanlardır. Bencil, ukala ve acımasız insanlardan nefret ederler.

Balık Burcu kıskançtır. Kolay bağlanabilen bir yapıya sahip olmasa da, sevdiği zaman sahiplenir ve çok kıskanır. Güven problemleri had safhadadır. Bu nedenle balık burçlarına yalan söylememelisiniz. Yalanla karşılaşan bir balık, size bir daha asla güvenmeyecektir. Balık burcu aynı zamanda savunduğu konular hakkında iflah olmaz bir fanatiktir. O bir düşünceyi savunuyorsa bitmiştir, karşı düşünceyi her ne olursa olsun kabul ettiremezsiniz. Duygusallıkları ve dürüstlükleri nedeniyle bazılarına saf gibi görünen balık, çok zeki aynı zamanda kurnazdır. Onu dinlediğinizde, dikkate aldığınızda ve önemsediğinizde kendisi de mutlu olur, sizi de fazlasıyla mutlu eder.

Balık Burcu Özellikleri bakımından hayalperesttir. Burcunun ona verdiği hayal dünyasında kaybolup gider. Özellikle aşık olduğunda hayalleri daha da büyür. Rengarenk bir masal dünyasına geçiş yapmış gibidir. Balık burçları hayatın acımasız tarafıyla karşılaştığında hemen kendi dünyasına dalar ve orada teselli bulmaya çalışır. Balık burcu özelliklerinden bir diğeri de sorumluluk almaktan hoşlanmayışıdır. Ona kolay kolay sorumluluk yükleyemezsiniz.

Balık Burcu Özellikleri itibariyle; içten, sanatçı ruhlu, etkileyici, oyuncu, atik, ukala, sivri dilli, asil, uçarı, sezgisel, aykırı ve vericidir.