Aslan Burcu

Aslan Burcu gururludur. Gururundan ve kişiliğinden asla taviz vermez. Bilgisinden son derece emin olan aslan burçları, deneyimlerini başkalarıyla paylaşmaktan hoşlanır. Aslan burçları her ortama kolayca adapte olabilen yapıdadır. Pozitif düşünce sistemiyle hareket ederek diğer insanlar üzerinde etkili olma özelliğine sahiptir. Aslan burçları güzelliği ve estetiği sever. Lükse, konfora ve düzene ihtiyaç duyar. Aşırı kalabalıklardan, koşuşturmacalardan, karmaşıklıklardan hoşlanmaz. Sükunet, temizlik, kafa dinginliği, huzur ve her şeyden önemlisi duygularından emin olmaya ihtiyaç duyar.

Aslan Burcu sorumluluk sahibidir. Sevdiklerini, özellikle çocuklarını, anne ve babasını korur, kollar. Önsezileri fazlasıyla gelişmiş olan aslan burçları, mantığıyla hareket ederek hata yapmamaya özen gösterir. Problem çözmede, sorunlarla baş edebilmede ve yardımseverlik konusunda üstündür. Aslanlar doğallıktan yanadır, yapmacıklıkları ve yapmacık insanları sevmez. Kendini diğerlerinden bir adım önde gören aslan insanı, yönetir ve akıl verir.

Aslan Burcunun Özellikleri arasında en belirgin olanı özgürlüğüne düşkünlüğüdür. Kişiliğinin ve düşüncelerinin baskı altına alınmasından hoşlanmaz. Aslan burcu cömerttir. Karşısındaki insan ona dürüstçe yaklaştığında ve inandığında her şeyini ortaya koyacaktır. Yalana, riyaya ve kandırılmaya tahammülü yoktur. Aslan Burcu özellikleri itibariyle öz güveni en yüksek burçtur. Bu konuda burçların da lideridir.

Aslan Burcu Özellikleri; liderliği, iş bitiriciliği, olumlu düşünce yapısı, rehber oluşu, soğukkanlılığı, insancıllığı, hiddeti, dışa dönük yapısı, enerjisi ve eşsizliği ile dikkat çeker.