Oğlak Burcu

Oğlak burcu kuruntulu yapıdadır. Her şeye şüpheyle yaklaşır. Ciddi tavırlara sahip oğlaklar, genellikle muhafazakar insanlardır. Duygusallığını bastırarak mesafeli davranır. Onun geleneklere olan bağlılığı özgürlüğünü ve yaşanması gereken duygularını kısıtlar. Acımasız dünyanın gerçekleriyle yüzleşmektense, kendi kabuğunda hayalleriyle yaşamayı tercih eder. Bu nedenle herkes onları çoğu zaman bunalımda zanneder. Çekingen oğlak insanı yeni başlangıçlar yapmakta zorlanır. Ancak kendini anlayabilecek, seviyeli ve düşünceli insanlarla birlikte olabilir.

Oğlak Burcu hem cömert hem de tutumludur. Gereksiz harcamalar yapmaz. Paraya olan düşkünlüğü geleceği ve yaşaması için gerekliliğine inandığındandır. Başkaları arasında bu konuda küçük düşmek ve yetersiz olduğunu hissetmek onları depresyona kadar götürebilir. Bu nedenle para konusunda hep tedbirlidir. Zeki oğlak burçları her şartta ve koşulda ölçülüdür. Ailesine, sevdiklerine, çocuklarına, anne ve babasına sonsuz değer verir. Onunla yaşamak keyifli ve huzurludur.

Oğlak Burcu Özellikleri bakımından deneyim sahibi insanlardır. Yaşamının ilk yıllarındaki tecrübesini ilerleyen yaşına olumlu şekilde yansıtabilen tek burçtur. Bu nedenle çoğunlukla oğlakların yaşamlarının ikinci dönemleri neredeyse mükemmeldir. Oğlak burcu özellikleri arasında disiplinli oluşu da yer alır. Düzene ve kurallara uygun şekilde yaşar. Her şeyin bir yeri, zamanı olduğunu savunarak, yersiz ve zamansız şeyler yapmaktan hoşlanmazlar.

Oğlak Burcu Özellikleri itibariyle; doğal, abartısız, sakin, sert, istekli, üstün, karmaşık, bazı konularda bencil, estetik, düzenli, yardımsever, fenomen, çok bilmiş, farklı ve aynı zamanda kimi zaman çocuksudur.