Akrep Burcu

Akrep Burcu insanı duygularını yoğun yaşar. Heyecanlıdır ve isteklerinin bir an önce gerçekleşmesini ister.  Akrep burçları, doğası gereği tehlikeleri önceden sezebilen hislere sahiptir. Olabilecekleri tahmin edebilir ve bu konuda önlemini alır. Bu nedenle onu etrafında çok bilmiş veya ukala diye tanımlayan insanlar olacaktır. Akrep burçları sevecendir, yardımseverdir. Doğayı, hayvanları, insanları sever ve korumaya çalışır. Herkesle iyi anlaşabilir ancak bazıları onu fazlasıyla soğuk ve mesafeli bulur. Bu nedenle akrep burçlarının gerçek dostları oldukça olur.

Akrep Burcu burçlar arasında kuşkucu, inatçı, kıskanç ve hırslı yapısıyla öne çıkar. Dışarıdan anlayamadığınız ve ele vermediği bir iç dünyası vardır onun. Sahiplenmesi ve kıskanması için çok sevmesi şarttır. Akrep burçları felsefi, tarihi, matematik ve siyasi gündem konuları hakkında konuşmaktan büyük keyif alır. Aşk hayatından bahsetmekten pek hoşlanmayan akrep, başkalarının hayatına da karışmaz. Çalışkanlığı ve tutumluluğu onun mal mülk sahibi olabilmesindeki en büyük etkendir.

Akrep burcu özellikleri arasında en belirgini egoistliğidir. Bencilliği pek yoktur ancak hakkını da yedirmez. Harekete geçmeden önce gözlemler ve deneyimler. Akrep burcu özelliklerinden bir diğeri de kırılması zor olan inadıdır. Bir şeye karar verdiğinde onu kararından döndürebilmek için ikna kabiliyetinizin yüksek olması gerekir. İnanmadığı ve güvenmediği insanların sözlerini asla dikkate almaz.

Akrep burcu özellikleri arasında; gerçekçi, ayrıntıcı, soğuk, özenli, enerjik, cezbedici, eleştirel, sorgulayıcı, lider, gizemli, arzulu, sevgi dolu, çekingen ve değişken oluşu da yer alır.