Kova Burcu

Kova Burcu dik kafalıdır. Hayalperesttir aynı zamanda mantığıyla hareket etmeye çalışır. Onun kendine has bambaşka bir dünyası vardır. Diğer insanlar tarafından anlaşılmakta güçlük çektiği noktalar hep olmuştur. Kova insanı iyi niyetlidir. İyi niyetinin kötüye kullanıldığını gördüğünde uzaklaşmayı tercih eder. Kinci değildir. O an kızar, söylenir belki ama gönlünü almak kolaydır. Ancak yapılanları da unuttuğunu söyleyemeyiz.

Kova Burcu modern görüşlere sahiptir. Geçmişi geride bırakarak daima ileri doğru adımlar atar. Aşksız yaşayamaz. Aradığı aşkı bulana kadar asla pes etmeyecektir. Bulduğunda ise kendini tam anlamıyla aşkına adar. Kova burçları duygularını içlerinde yaşayan insanlardır. Özel hayatlarının konuşulmasından hoşlanmazlar. İnsan ayrımı yapmayan kova insanı herkese eşit mesafededir. Yardımsever, akılcı ve merhametlidir.

Kova Burcu Özellikleri itibariyle hümanisttir. O ister ki herkes mutlu olsun, yeryüzünde hiç sorun yaşanmasın. Yardıma ihtiyacı olan herkes ve her şey için yardımını esirgemez. Hayvanları çok sever. Kova burcunun özelliklerinden bir diğeri de uyumsuzluğudur. Muhalif bir yapısı vardır. Her konuda aykırı bir görüşe sahip olan kovalar, bu tutumlarını abarttıklarında uyumsuzluk yaşayabilirler.

Kova Burcu Özellikleri bakımından aynı zamanda; çok bilmiş, mucit, kişilikli, gerçekçi, cezbeden, bağdaştırıcı, kanaatkar, kuşkucu, egoist, aşk konusunda bencil, canını sıkan şeylere karşı vurdumduymaz, suskun ve her şeyi zamana bırakan yapıya sahiptir.