Başak Burcu

Başak Burcu karar verme konusunda en çok zorlanan burçlar arasındadır. Eleştirmeyi fazlasıyla sever. Sözlerinde samimi, doğrucu, sivri dilli ve direktir. Bazen bu konudaki dozunu aşabilir. Detay, başak insanının vazgeçilmez tutkusudur. Her türlü düzensizlikten nefret eder ve uzaklaşır. Başak burçları konuları dramatize şekilde anlatmaya, dramatik hayatlara ve bu yönde programlar izlemeye bayılır. Başaklar için kendi hayatları her şeyden önemlidir. Yaşamını garantiye almak, rahat şartlar altında yaşamak ister. Bu nedenle başak  insanı bazı konularda bencil tavırlar sergileyebilir.

Başak Burcu sorgular, yargılar. Maddiyata önem verdiği ölçüde maneviyata da önem verir. Tekinsiz ortamlara girmekten, ne olduğu belli olmayan insanlarla aynı yerde bulunmaktan korkar. Başak burçları çıkarlarına ve mantığına ters düşen hiçbir işe imza atmaz. Kişisel özellikleri bakımından girdiği ortamların aranılan insanıdır. Özellikle sohbet konusunda çok iyi olan başak burçları arkadaşları tarafından çok sevilir. Kuşkucu, sabit fikirli, açık sözlü, yapıcı ve yardımseverdir.

Başak Burcu Özellikleri itibariyle kaybetmekten hiç hoşlanmaz. Her ne olursa olsun onun olan onundur, kimse alamaz ve kullanamaz. Geleneklerine son derece bağlıdır, fazla modernlikten hoşlanmaz. Maddi bakımdan güçlü olduklarında kendilerini daha iyi hissederler. Başak burcu özelliklerinden bir diğeri de, kolay kolay inanmazlar. Dinlerler, hadi be gerçek mi derler, inanmış gibi yaparlar ama ancak kendileri birebir şahit oldukları zaman inanırlar.

Başak Burcu Özellikleri arasında; iş kolik, sert, şık, hükmeden, yapıcı, talepkar, açık sözlü, dik kafalı, inceleyici, geleneksel, ketum ve kaderci yapısı da yer alır.