Adet Düzensizliğine Karşı Bitkisel Kürler

17.784
Adet Düzensizliğine Karşı Bitkisel Kürler

Kadınlar için, ergenlikle başlayan ve menopozla sona eren bir maceradır adet. Sağlıklı bir vücuda sahip olunup olunmadığının da bir göstergesidir çoğu zaman. Bazen sadece kişinin vücut yapısına göre farklılıklar gösterebilecek kadar da kişisel bir süreçtir. Fakat kişinin kendisini ve vücudunu iti tanıması, âdetinin düzeninin iyi anlaması ve gün sayabilmesi gereklidir. Düzensiz adet, beraberinde pek çok sıkıntıyı getirebileceğinden, atadan kalma yöntemlerle çözülmeye çalışılmalıdır.

Adet Düzensizliği Nedir?

Bir adet döngüsünün ideali 28 gün olarak kabul edilir ancak bu döngü, kişiden kişiye değişebileceğinden 21 ila 35 gün arasındaki sayılarda normal olarak kabul edilebilir. Yani; kadın, normalde her 30 günde bir adet görüyorsa ve fakat bu son iki ayda 35 gün de bir olmaya başlamışsa, adet düzensizliğinden bahsedilebilir. Kimi zaman; hormon dengesizliği, mevsimsel değişiklikler, yemek düzeninde bozulma ve aşırı stres gibi sebepler de, bu düzensizliğe sebep olabilmektedir. Âdetini, bir takvime işleyerek takip etmek, her kadının yapması gereken ve küçük yaşlardan itibaren kazanması gereken bir alışkanlıktır. Bir kadın doğum doktoruna gidildiğinde, ilk soracağı şeylerden biri de, adet düzenidir. Şimdiki akıllı telefonlarda, bunu yapan uygulamalar bulunduğundan, çok daha kolay ve etkili şekilde, adet döngüsü takip edilebilir.

Adet Döngüsü DüzensizliğiBitkisel Kür İle Düzenli Adet

Bitkisel tedavileri destekleyen tıp doktorlarının da önerisi ile düzensiz adet için bitkisel kürler kullanılabilir. Bir bardak suyu demlikte kaynatın. Kaynamaktayken, içine bir tutam aslanpençesi isimli ottan atın ve bir dakika kadar birlikte kaynattıktan altını kapatarak, 10-15 dakika demlendiriniz. Bu çayı, her gün yeniden yapmanız gerekmektedir. Bekletilmeden, taze şekilde içilmesi şarttır. Her gün kahvaltıdan yaklaşık 2 saat kadar sonra, bir bardak içiniz. Bir ay süreyle devam ettiğiniz bu küre, ay sonunda 1 hafta kadar ara veriniz ve sonra yeniden başlayarak bir ay kadar daha devam ediniz. İnternetten, bitkinin resimlerine bakarak, gidip doğadan kendiniz temin etmeye asla çalışmayınız. Bu bitkinin, pek çok zehirli benzeri vardır. Tıpkı mantarlar gibi, çok iyi tanıdığınızı zannederken, başarılı bir kopyası sebebiyle zehirlenebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.