Aşık Olmaktan Korkanlara 15 Faydalı Tavsiye

17.002
Aşık Olmaktan Korkanlara 15 Faydalı Tavsiye

Kişilerin duygusal anlarda kendi kriterlerine uyum sağlayacak bir eş bulmaları en doğru seçimler arasındadır. Bir ömür hayatını paylaşacak kişilerde ki en büyük eksiklik tamamen güvenden ibarettir. Güven problemini aşılamak isteyen kişilerin aşık olmaktan korktukları ve isteseler de aşık olamadıkları bazı durumlar vardır. Bu yazımızda aşık olmaktan korkan kişilerin nasıl bir sorunlar içerisinde olduğu ele alarak derleme yaptık. Aşık olmaktan korkan kişiler artık bu yazımızla daha cesaretli olabilecek.

Eski Sevgilinizi Hatırlamayın: Yeni bir ilişkide en önemli temel sorunlar arasında yer alan durumlardan birisi eski sevgili olayıdır. Kadınların bu konudan partnerinden beklentilerini karşılayamaması tamamen psikolojik bir durumdur. Doğal olarak bir kadın eski sevgilisinden ne görmüşse, yenisinden de bunu bekleyecektir. Bunları kafanızdan atın ve yeni partnerinizin size nasıl davranmak istediğini ele alın.

Kendinize Zaman Ayırın: Yaraların tazelenmesi evet zaman alıyor. Aynı şeylerin üzerinde durarak, tekrarlayıcı konularla kendinizi meşgul etmeyin. Hayatınız için yeni bir plan çizin ve bunun üzerinden gidin.

Romantik Film İzlemeyin: Eski hatırlayıcı olan filmlerden, müziklerden uzak durun. Hafızanızın aldığı her bir hatırlayıcı durum sizi eski duruma sürükleyecek.

Partiye, Bara Gitmeyin: Sosyal olmak aşık olma riskinizi arttırır. Parti’de, barda size göre bir aşk çıkmayacağı gibi eski anıların tazelenmesine neden olur. Bu durumlardan uzak durun. Partiye gitmek yerine yürüyüş yapın.

Size Erkek Arkadaş Ayarlamaya Çalışanlara, Hayatınızda Biri Olduğunu Söyleyin: Eskisinin bitmesiyle yenisine geçiş yapmak kişileri daha çık yıpratır. Bu sebeple arkadaşlarınızın naçizane tavsiyelerine bir süre uymayın.

Etkileyici Şarkılardan Uzak Durun: Anlamı size hitap eden yeni ve eski şarkılardan uzak durun.

Her Türlü Davetlere Hayır Demekten Çekinmeyin: Bir çok ortamda yapılacak olan davetlere kesinlikle gitmeyin. Sosyal olmak sizin tekrar aşık olabilme potansiyelinizi arttırır.

Ailenizle İlgilenin: Hayatta ne durumda olursanız, olun aile her zaman sizin yanınızdadır. Size en büyük enerjiyi aile vereceği gibi ailenizle vakit geçirin.

Size Israrcı Olan Kişileri Engelleyin: Kişilerin size ısrarcı olma durumlarına kesinlikle gönül bağlamayın. Israrcı kişileri hayatınızdan temelli çıkarın.

Toplu Taşımda İnsanlara Bakmayın: Toplu taşım araçlarında insanlara dikkat çekici olmayın, boş durmak yerine kitap okuyun.

Başarılı Olduğunuz Konuları Hatırlayın: Size en büyük motiveyi verecek olan başarılarınızdır. Yapmış olduğunuz tüm başarıları tekrar değerlendirip, hatırlayın.

Aşk Denen Şeyin Her Zaman İyi Olmadığını Kabullenin:  Aşık olmak doğru zaman ve doğru kişi ister. Arkadaşlık ilişkisini aşka çabuk çevirmeyin. Hatalı seçim ve kararların size maliyeti yüksek olacaktır.

Uyurken Aşk Hayalleri Kurmayın: Gece yatmaya hazırlandığınızda, kafanızı yastığa koyduğunuzda aklınıza aşk konularını getirmeyin.

Sevgilisi Olan Arkadaşlarınızla Biraz Uzaklaşın: Sevgilisi olan ve sürekli sevgilisinden bahseden arkadaşlarınızdan uzak durun.

Dünyadaki En Güzel Şeyin Yalnızlık Olduğunu Unutmayın: Kişinin kendi ayakları üstünde durması kadar güzel bir  şey olmadığını unutmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.