Aşk Acısı Nasıl Geçer

116.063
Aşk Acısı Nasıl Geçer

Aşk acısı sizi yiyip bitirmesin. İşte aşk acısını atlatmanızı sağlayacak öneriler…

Aşk acısını azaltacak öneriler..

Aşk acısı kolay kolay geçmez. Evet, ama daha ne kadar gözyaşı dökeceksiniz? Bu acıyı yenmek için önerilen yolları denemelisiniz. Acınız tamamen geçmese de en azından hafifler.

İşte, Yaşam Tasarım Merkezi Eğitmen ve Danışmanı Ebru Demirhan’ın Formsante dergisine verdiği röportajda açıkladığı aşk acısına reçeteler…

– Aşk acısı çekerken kendiniz gibi insanlardan ziyade daha neşeli insanlarla hatta günde yarım saat bile olsa çocuklarla vakit geçirin.

– İlla ki acınızı yaşamak istiyorsanız da diğer insanlardan uzak durun. Herkesin içine karışıp bu zehri yaymayın çünkü toplanarak geri gelir ve sizi daha da zorlar. Üstelik öğrenme sürecini tamamlamamış olduğunuz için sistem benzer bir erkeği sizin karşınıza çıkarmak için hazırlanıyor.

– Dertleşmenin bir sınırı var. Her gün aynı insanlara aynı hikayeyi anlatmayın. Bu davranış kimin için sağlıklı olabilir ki? Çevrenizdeki insanlar bir süre sonra sizi geçiştirmeye başlar ve bu arkadaşlığınıza da zarar verir.

Tabii ki duygularınızı paylaşın ama sürekli aynı şeyden bahsetmeyin.

– Aşkın ilk günlerinde aynı kişiden sürekli pozitif şekilde bahsettiğinizi hatırlayın. Aslında aynı insandan bahsediyorsunuz. Bir zaman onu göklere çıkardınız, şimdi yerlere indiriyorsunuz. Bu aslında o kişinin kendi değerinden bağımsız oluyor, bunu fark etmenizde fayda var.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.