Aşk Hayatınızı İyileştirecek 15 Öneri

191.236
Aşk Hayatınızı İyileştirecek 15 Öneri

1- Kendiniz gibi olun
Sevgiliniz sizinle siz olduğunuz gibi göründüğünüz için birliktedir. O yüzden başka biri gibi görünmenie hiç gerek yok . Zaten sizi tanıyan biri ile karşılaştığınızda gerçek kişiliğiniz ortaya çıkacağı için kendinizi sevgilinizin yanında kasmayın. O sizi siz olduğu için seviyordur.
2- Onu olduğu gibi kabul edin
Partnerinizi o halde tanıyıp seviyorsunuz ve onun değiştirmeye çalışmayın. Onu başkalarıyla kıyaslamayın. Çünkü erkekler kendi cinsleriyle karşılaştırılmaktan hoşlanmazlar. Eğer partnerinizde hoşlanmadığınız ya da sizi rahatsız eden herhangi bir özellik varsa onunla bu konuda konuşmaktan çekinmeyin. Açıkça derdinizi anlatın.
3- Tahmin etmeyin; sorun
Partnerinizin canının sıkkın olduğunu hissettiğinizde ona sebebini sorun. Eğer bir şey olmadığı söylese bile ya da konuyu değiştirmeye çalışsa bile ısrar edin. Bu onun içinde ilişkiniz içinde iyi birşeydir.
4- O istemeden yardım etmeyin
Partneriniz bir işle uğraşırken sizden yardım istemediği sürece ona yardım etmeyin ya da yardım etmeyi talep etmeyin. Aksi taktirde kişi kendini yetersiz ve siz olmadan bir işin üstesinden gelemeyecek gibi hisseder. Bu da kendini kötü hissetmesine neden olur. O zaten ihtiyacı olduğunda sizden yardım isteyecektir.
5- Uyum sağlayın
İlişkinizde sizi rahatsız eden bir konuyu partnerinizle paylaşmak yerine ilk önce kendi kendinizde bir kere daha gözden geçirin. O konu sizin için önemli olduğu kadar ilişkiniz için de önemli olup olmadığını sorgulayın. Uzun zaman yalnız kalmış biri ile bir ilişkiye başlamak her zaman sıkıntılı ve zor olabilir. Çünkü ‘’ben’’ duygusunun ‘’biz’’e dönüşmesi sabır ve zaman isteyen bir aşamadır. Birbirinize bu konuda müsamaha gösterin. Zamanla aşılacak bir konudur bu ve ileride çok güzel sonuçları olacaktır. Sadece sabredin.

6- Kendinize ve ona güvenin
Bir ilişkinin temelini güven oluşturur. Önce kendinize sonra partnerinize ve ilişkinize güvenmelisiniz. Siz her konuda ne kdar dürüst olursanız partnerinizde aynı titizliği sizin için gösterecektir. Kendinize ne kadar özgüveniniz varsa ilişkiniz o kadar yüksek seviyede güven taşır.
7- Eski ilişkilerinizin izlerini silin
Geçmiş ilişkilerinizde size gelen hediyeler çekilen fotoğraflar hem sizi hemde yeni ilişkinizi zor duruma sokar. Siz onlar sayesinde yeni ilişkiye adapte olmakta zorlanabilirsiniz. O yüzden geçmişi hatırlatan herşeyi geride bırakın. Geçmiş geçmişte kalmıştır. Sizi onunla olduğunuz zaman ve sonrası ilgilendirir.
8- Kendinize zaman ayırın
Arada sırada kendinizle baş başa kalmak size iyi gelecektir. İlk başlarda sürekli sevgilinizle yan yana olmaktan çok mutlu olsanız da bu durum bir süre sonra ilişkinizin monotonlaşmasına neden olacaktır. Kendinize ve partnerinize zaman tanıyın ki birbirinizi özleme fırsatını olsun.
9- Çevresine saygı gösterin
Partnerinizin çevresiyle zaman geçirin ve geçirdiğiniz zamanı en iyi şekilde değerlendirin. Aksi taktirde o siz yokken onlarla beraberdi ve siz onun çevresini ya da ailesini yargılarsanız kötü bir konuma düşersiniz. O yüzden ailesiyle ve çevresiyle iyi geçinin ki o bu durumdan gurur duysun sizi saha çok sevsin.
10- Özür dilemesini bekleyin
Kırıldığınız bir konuda hatasını anlamasını bekleyin. O mutlaka hatasını anlayıp sizde özür dileyecektir. Sadece sabredin o bunu kabullendikten sonra da üstelemeyin ve hayatınıza kaldığınız yerden devam edin. Sözlü özür dilemese bile bunu zaten hareketleriyle belli edecektir.
11- Doğrudan eleştirmeyin
Eleştirinizi ilk önce gözden geçirin ve uygun bir dille onunla paylaşın. O ilişkiniz için bir şeyler düşündüğünüzü anladığı zaman sizinle zaten konuşacaktır.
12- Aşırı verici olmayın
Onu şaşırtan minik hediyeler vermekten öekinmeyin. Ancak bunun dozunu da kaçırmayın ki o da size sürekli hediyeler vermesi gerektiği hissine kapılmasın. Arada sırada küçük süprizler yapmak iyi gelir. Yeter ki dozunu kaçırmayın.
13- Birbirinize yaslanmayın
Karşılıklı olarak birbirinize bağlı hissetmeniz çok güzel ve normaldir ancak bir o kadar da tehlikeli bir tuzaktır bu aslında. Birbirinize onsuzda hayatta kalabileceğiniz özgüvenini gösterin. Böylece her ikinizde de hem kaybetme korkusu hemde beraber yürüme ve aşırı sahiplenme duygusu filizlenecektir.
14- Duygusal şantajdan uzak durun
Acıma duygunuzu bastırmanızda fayda var. Aksi taktirde karşınızdakine acıdığınız için bir ilişkiyi devam ettirmek sürekli kendinizden ödün vermenize neden olacaktır. Birbirinize acımayın duygusal olarak baskı uygulamayın. Duygu sömürüsü için yaptığınız bir fedakarlığın sonu gelmeyebilir.
15- Sizden uzaklaşıyorsa
Sevgilinizin sizden uzaklaştığını veya eskisi kadar ilgi göstermediğini düşünüyorsanız onu suçlamayın. Aynaya bakın ve hala siz eski sizmisiniz diye öz eleştiri yapın. Eğer o manzaradan hoşlanmıyorsanız kendiniizi küçük dokunuşlarla yenileyin. O olmadan da yaşayabileceğinizi ona gösterin. Bu onun bir kere daha düşünmesini sağlayacaktır.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Işıl Dincer dedi ki:

  Aslında bir çoğu işime yarayabilir 🙂

 2. Ayaz dedi ki:

  Aslında bazen bunların hiç de işe yaramadığını ben yaşayarak gördüm ve öğrendim

 3. olcay dedi ki:

  Erkekler sadece işi olan eline erkek eli değmemiş ve biraz yüzüne bakılır kadın olunca evleniyorlar bu kadar basit. Yeterki kafasında evlilik düşüncesi olsun.

  1. Can dedi ki:

   Evliliğe ihtiyaç duyan erkek tabi olarak evlenmek ister .
   Önceliği tabiki kız olmasıdır sebebiyle belli temizliği n simgesi fakat eşi ölmüş olması ikinci tercih daha sonra rrekabet yaşamak istemez çocuksuz olması çünkü doğum günü düğün günü çocukların vesilesi ilede olsa eski eşlerin bir araya gellme ihtimali var daha doğrusu evlenirken iyi daha sonra sorun yaşamak istemiyor bu bayanlar için de geçerlidir