Aşk İçin Almanız Gereken Riskler

81.593
Aşk İçin Almanız Gereken Riskler

Aşk, bazen risk almaya değer. Alacağınız bu risklerle daha sağlam bağlar oluşturabilir, monoton ilişkinize renk katabilirsiniz. Yaşam, doğal olarak hayatımızın her alanında zaman zaman risk alma zorunluluğu kılıyor. Peki biz ne kadar risk alabiliyoruz veya almaktan korktuğumuz riskler yüzünden neleri kaybedebiliyoruz? Bazı şeyler korkmadan yaşamaya değerdir ve kazanacaklarımız tüm hayatımız olabilir. Cesur seçimler ve atılımlarınız hayatınıza hareketlilik kazandırırken, onu daha iyi tanımanıza da neden olacak. Onun için risk almaya hazır olduğunuz noktada harekete geçin. İşte size aşkınız için almanız gereken 5 risk.

Onu Sık Sık Aramayın
Sevdiğiniz insanı gerçekten ihtiyaç duyduğunuz anlar haricinde aramayı bırakın. Özellikle kadınlar sevgililerinden, eşlerinden veya erkek arkadaşlarından belli bir süre uzak kaldıklarında, haber alamadıklarında endişe içine girerler. Aramadıklarında ve aranmadıklarında ilişkilerinin yolunda gidip gitmediğinden emin olamazlar ve bu nedenle sık sık aramak isterler. Şunu bilmelisiniz ki sizin onu belli aralıklarla aramanız, onun sizi arama ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Aramadığınızda, bir müddet sonra merak edip kendisi arayacaktır. O aradığında ise daha fazla heyecanlandığınıza şahit olacaksınız. Bu şekilde zamanla ilişkinizin daha da güçleneceğinden emin olun.

Onun Her Fikrini Onaylamayın
Sevdiğiniz insanın her söylediğine karşı çıkmamakla birlikte, her lafına da katılmayın. Sizin de kendinize has fikirlerinizin olduğunu bilmeli. Yeri geldiğinde düşündüklerinizi açık ve sade bir dille belirtin. Bu davranışınız, aranızda her açıdan daha sağlıklı bir ilişki oluşturacaktır. Söylediği herşeyi onaylamamanız, fikirlerinizi dile getirebilmeniz, sizi onun gözünde sıradan insan olmaktan çıkararak, saygı duymasını sağlayacaktır. Erkekler zeki ve kendileriyle ufak rekabetlere giren kadınlara bayılırlar. Tabi bunu dozunda yapmalısınız. Erkeğe kendini aptal gibi hissettirecek derecede olmamalı. Farklı fikirlerinizi tartışırken, görüşlerini ifade edebilmesi için ona da şans tanımalısınız. Bu türden davranış ve tutumlarınız, çekiciliğinizi onun gözünde fazlasıyla artıracaktır.

İlişkinizdeki Sorunlarla Birlikte Yüzleşin
Erkekler, ilişkilerini ve ilişkilerinde yaşanan bazı sorunları konuşmaktan çoğu zaman çekinir ve korkarlar. Kadınlar ise çoğu zaman, huzurun kaçabileceğini düşünerek sorunları ve kırıldıkları noktaları saklamayı tercih ederler. Ancak, halledilmeyen sorunlar ve açıklanmayan kırgınlıklar biriktiğinde, ilişkilerde içinden çıkılmaz bir noktaya gelinebilir. Bu sorunlar gün gelip te ani patlamalara sebep olduğunda ise geri dönülemez şeyler yaşamanıza sebep olabilir. Erkekler sevdikleri kadınları mutlu etmek isterler, fakat netlikten hoşlanan yapılarıyla çoğu zaman bunu nasıl başarabilecekleri hakkında karar veremezler. Örneğin; önemli bir gününüzü unuttuysa, bunu uygun bir dille ona hatırlatabilirsiniz. Kendisi zaten önemli bir günü unutmuş olmanın ağırlığında ezilecektir, sizin onu daha fazla üzmeniz ise hiç bir olumluluk getirmeyecektir. Unuttuğunu düşündüğünüz gün ile ilgili birlikte organizasyon yapmayı teklif ederek daha anlamlı ve mutlu bir gün geçirebilirsiniz.

Tüm Zamanlarınızı Birbirinize Ayırmayın.
Kendinize özel proğramlar yapın ve erkek arkadaşınızı / eşinizi davet etmeyin. Doğal olarak sevdiğiniz insanla daha fazla birlikte olmak istiyorsunuz. Ancak bu şekilde olduğunda, bir süre sonra ilişkiniz doyuma ulaşır ve monotonluğa girebilir. Zamanla konuşacağınız konular azalabilir ve aranızdaki heyecan bitebilir. Onu, hayatınızdaki en önemli şey olarak görmeniz ve böyle hissetmesini sağlamanız, onun açısından çok büyük yük olabilir. Bu da ters teperek uzaklaşmasını sağlayabilir. Daha saygın ve önemli olmak istiyorsanız kendi başınıza hareket edebileceğiniz alanlar oluşturmalısınız. Çeşitli etkinlikler yapın, organizasyonlara katılın ve arkadaş ortamlarınız olsun.

Sevginizi Ona Gösterin
Bazları deli gibi aşık olsalar dahi bunu göstermekten yana olmazlar. Kimisi ise reddedilme korkusu taşır. Bu tarz davranışlar zaman zaman etkili olabileceği gibi, ters tepeceği durumlar da oluşabilir. Erkekler çoğunlukla düz mantık ve nettirler. Sizin ona olan duygularınızı gizlemeniz, kendisiyle ilgilenmediğiniz düşüncesine kapılmasını sağlayabilir. Aradaki dengeyi iyi ayarlamalısınız. Mesela güzel bir ortamdan ayrıldığınızda “seninle birlikte vakit geçirmek inanılmaz güzeldi” diyerek ayrılın. Ve ardından herhangi bir mesaj atarak bu anın tadını farklı yönlere kaçırmayın. Ona duyduğunuz sevgi ve heyecanı özenli ve ihtiyatlı şekilde götermeniz, onun size olan hislerini arttıracaktır.

Bunları ise sakın yapmayın!
Bir aşkta almaya değmeyecek riskler vardır. Mesela, onun olan herşey aynı zamanda benimdir demeyin. Bu anlamda onun tüm özel hesaplarına girmemeniz, ilişkiniz açısından daha güvenilir bir ortam sunacaktır. Sadakatini test edecek tarzda oyunlara ve sözlere başvurmayın. Sevdiğiniz insanın annesiyle birbirinizden pek hoşlanmıyorsanız, ikiniz arasında seçim yapması için onu zorlamayın. Arkadaşlarınızla onu tanıştırırken “müstakbel eşim” gibi cümleler kurmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.