Aşkın Süresini Nasıl Uzatabilirsiniz?

8.831
Aşkın Süresini Nasıl Uzatabilirsiniz?

Her çift birlikteliklerinin uzun vadeli olmasını, birbirilerini sevmekten hiç vazgeçmemeyi ister. Ancak bunun için ciddi bir çaba sarf edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. İlişkinin başlarında herkes heyecan doludur ve her şey yolunda gider ama zaman ilerledikçe bu durum değişebilir. İşte bunun önüne geçmek için çiftlerden her iki tarafın da belli noktalara dikkat etmesi ve bazı konularda öz verili olması gerekmektedir. Öncelikle bilmelisiniz ki bir ilişkinin uzun vadeli olup olamayacağı zaman ilerledikçe ortaya çıkacaktır. Eğer gidişat ilişkinin uzun ömürlü olamayacağına işaret ediyorsa; mantık çerçevesinde davranılmalı ve ilişki için zorlanılmamalıdır.

Öz Verili Olunmalı

Aşkın devam edebilmesi için çiftlerin öz verili olması ve hayatlarıyla ilgili olsa da biraz fedakâr davranması gerekecektir. Burada dikkat etmeniz gereken karşı tarafın da aynı öz veriyi gösterip göstermemesidir. Bu veri tek taraflı olursa burada bir sorun var demektir. Her zaman verici taraf siz oluyorsanız; aşkın ömrünün uzaması bir kenara kandırılıyor olabilirsiniz.

Davranışlara Dikkat Edilmeli

Aşkın süresinin uzun olabilmesi için her iki tarafın da gerek baş başayken gerekse toplum içinde davranışlarına dikkat etmesi gerekiyor. Aksi halde partneriniz sizden uzaklaşabilir ve soğuyabilir. Bu durum aşkın ömrünün kısalmasını doğrudan tetikleyecektir. Çiftler toplum içinde birbirini rencide etmemeli, birbirlerine bağırmamalı ve ilişkilerindeki ufak sırları yansıtmamalıdır. Bunların aksine çiftler toplum içinde dahi konuşmadan iletişim kurabilmeli; birbirlerinin düşüncelerini anlayabilmelidir.

Güven Konusuna Özen Gösterilmeli

Çiftler ilişkileri boyunca birbirlerine güvenmek konusunda sorun çıkartmamalıdır. Bir ilişkide güven söz konusu değilse; ilişkinin süresi çok olmayacaktır. Karşınızdaki kişiye güvenmiyorsanız; öncelikle bunun altında yatan nedeni düşünmeli sonrasında ise güvenmek için elinizden geleni yapmalısınız. Kıskançlık ve güvensizlik arasındaki ince çizgiyi net bir şekilde belirlemelisiniz. Güven konusunda problemler artarak ilerliyorsa aşkın devamı için zorlanmamalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.