Kadınlar Duysun

“Az Bile Yaptım” Dedi, İyi Hal İndirimini Kaptı

25.11.2021
324
“Az Bile Yaptım” Dedi, İyi Hal İndirimini Kaptı

Güldane Biçer (32), eşinden şiddet görünce 3 çocuğunu da yanına alarak İstanbul Esenyurt’ta ayrı bir ev kiraladı. 17 Eylül 2011 günü ise esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu.

O dönem şüpheli olarak ifadesi alınan Osman Biçer (37), tam 10 yıl sonra katıldığı bir televizyon programında cinayeti itiraf etti. Osman Biçer’in gösterdiği Büyükçekmece’deki tarlada arama yapan polisler Güldane Biçer’in kemiklerini buldu.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açtı. Osman Biçer, Bakırköy 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, eşini kendisini aldattığı için öldürdüğünü iddia etti. Ancak mahkeme bu yalana inanmayarak Osman Biçer’e ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi, ancak cezada ‘Iyi Hal’ indirimi uygulandı. Osman Biçer’in cezası, duruşmalardaki saygılı tutumu, pişmanlık göstermesi nedeniyle müebbet hapse indirildi.

“MAHKEMEDE DE YALANLARINA DEVAM ETMİŞ”

Yıllarca kayıp olarak aranırken Güldane Biçer’in cinayete kurban gittiğini açığa çıkaran araştırmacı gazeteci Müge Anlı ise duruşma sonrası “Osman Biçer, mahkeme de yalanlarına devam etmiş… Meğerse eşini oraya gezmek için götürmüş. Tarlada bir tane de bıçak bulmuş. O bıçakla öldürmüş. Sonra yine tesadüfen bir kürek bulmuş; onunla da gömmüş. Yani diyor ki ben tasarlamadım. Her şey benim karşıma çıktı. Yersen… Bu duruşmalar aileler için çok dramatik oluyor” sözleriyle tepkisini gösterdi.


Pinterestte Bizi Takip Et
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.