Kadınlar Duysun

Bakan Koca’dan Sınırlı Yasak Açıklaması: Kurban Bayramı Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

10.07.2020
28.576
Bakan Koca’dan Sınırlı Yasak Açıklaması: Kurban Bayramı Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar, bayramda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağını merak ediyor. Hatırlanacağı gibi Ramazan Bayramı’nda tüm yurt genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. Peki, Kurban Bayramı sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamada bulundu.

Kurban Bayramı için şimdiden hazırlıklarını yapan ve tatil planı yapan vatandaşlar, bayramda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağını öğrenmek istiyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, il bazında bazı kısıtlamaların gündeme gelebileceği açıklamasında bulundu. İşte Kurban Bayramı sokağa çıkma yasağı ile ilgili son gelişmeler…

KURBAN BAYRAMI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bayramda il bazında sokağa çıkma yasağının olabileceğini aktardı. Bakan Koca’nın açıklamaları şu şekilde;

Bugün kısmen Bilim Kurulu’nda gündeme geldi konu. Ama bir öneri noktasına gelmedi. Özellikle önümüzdeki haftalar, salgının seyrine göre bu konudaki öneriler daha netleşmiş olur. Burada temelde, ülke genelinde bir sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Ama bir takım tedbirlerin olabileceği, özellikle il bazında bazı kısıtlamaların gündeme gelebileceği görüldü. Oradaki tedbirleri biraz daha sertleştirmek gerekebilir. İllerdeki vaka sayılarına göre, il hıfsısıhha kurulları kararları alma konusunda yetkili. Bu nedenle il bazında bazı kısıtlamalar olabilir. Gelecek hafta yeniden konuşacağız.

HANGİ İLLERDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLABİLİR?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısından sonra il bazında corona virüsü verilerini de paylaştı. Bakan Koca, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’daki birçok ilde virüsün pik noktasına ulaşmadığını söyledi.

Sağlık Bakanı, son üç gün ortalamalarına göre en çok ve en az vaka görülen illerin de şunlar olduğunu söyledi;

*Son 3 gün ortalamasıyla, en çok vakanın görüldüğü 7 ili söylemek istiyorum: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa. Ayrıca son 3 gün en az vaka görülen 7 il ise, Tunceli, Artvin, Iğdır, Erzincan, Bayburt, Kırklareli ve Bilecik.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bu açıklamaları göz önüne alındığında, bayramda uygulanacak sokağa çıkma yasağının bu illerde olabileceği konuşuluyor.

Pinterestte Bizi Takip Et
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.