Canlı ve Parlak Saçlar için Ballı Saç Maskeleri

42.033
Canlı ve Parlak Saçlar için Ballı Saç Maskeleri

Saçlarınızın bakımını sağlayıp, canlılığını ve parlaklığını korumak için her saç tipine göre ballı saç maskesi uygulayabilirsiniz. Balın içeriğindeki özler ile saçınızın beslenmesini ve ışıl ışıl gözükmesini sağlayabilirsiniz. Saçınızla güzelliğinizi yansıtmak ve yıpranmasını önlemek için maskeler en büyük yardımcınız olacaktır. Bal maskeleri özellikle saçınızın yıpranmasını önleyecek ve canlılığını koruyarak uzamasına da katkı sağlayacaktır.

Özellikle hassas ve kuru saçlar için, çeşitli kimyasal yöntemler uygulamak yerine evde yapacağınız doğal maskeler ile yıpranmasını önleyebilirsiniz. Bal saçınızın canlılığını korurken aynı zamanda onu besler ve uzamasına yardımcı olur.

Kuru saçlar için özellikle bal ve zeytinyağını karıştırarak hem yumuşaklık katar hem de onarılmasını sağlarsınız. Yarım su bardağı bal ile çeyrek su bardağı zeytinyağını ısıttıktan sonra ılık haldeyken saç diplerinizden itibaren tüm saçınıza dairesel masaj hareketleri ile uygulayın. Bir süre üzerini duş bonesi ile örterek dinlendirin. Daha sonra zeytinyağı özlü şampuan ile iyicene durulayın. Saçınız eski görünümüne kavuştukça bu uygulama süresini azaltabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ve yoğurdu bal ile karıştırarak saç diplerinize gereken nemi sağlayacak bir kür elde edebilirsiniz. Yarım yemek kaşığı bal ve Hindistan cevizi yağını istediğiniz kıvamda olacak şekilde yoğur ile karıştırarak saç diplerinize masaj yaparak uygulayın.

Bir diğer saç diplerinizi rahatlatacak ve nemlendirecek karışım ise zeytinyağı, muz ve bal. Yarım muzu çeyrek su bardağı bal ve çeyrek su bardağı zeytinyağı ile iyicene karıştırıp püre kıvamına getirin. Yine saçınızın diplerinden başlayıp yuvarlak hareketlerle masaj yaparak iyicene yedirin. 10 dakika bekletip sardıktan sonra zeytinyağı içeren şampuan ile durulayın.

Balın yapışkan hissini daha az hissetmek isterseniz aynı oranda bal miktarını azaltabilir ya da zeytinyağını arttırabilirsiniz.

Her saç tipinin gereksinim duyduğu nem ve parlaklığı doğal yöntemler ile ve bu bal karışımlarıyla sağlayabilirsiniz. Alerjen etkilerden kaçınmak için karışımı önceden küçük bir miktar saç dibinizde deneyebilirsiniz. Balın içeriğindeki maddeler ile saçınızın parlaklığını koruyabilir ve yıpranmasını engelleyerek capcanlı saçlarınızla göz alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.