Basenleri İnceltmek İçin 5 Spor Hareketi

Basenleri İnceltmek İçin 5 Spor Hareketi

Vücudumuzun daha iyi bir hale gelmesini ve ideal kiloya ulaşmak istediğimiz bu dönemlerde hepimiz kilo vermenin yollarını aramaktayız. Basen yağları da en çok şikâyet ettiğimiz ve kurtulmak istediğimiz yağlar arasına girmektedir. Daha çok yanlış beslenme nedeniyle oluşan basen yağları, yağ birikimi ile çoğalarak, vücudumuzun estetik açıdan görünüşünü kötü yönde etkileyebilir. Bu makalemizde ise sizlere basen yağlarından kurtulmanın yolu ve basenleri inceltmek için 5 spor hareketi hakkında bilgi vereceğiz.

Basen yağlarımızdan kurtulmak için düzenli ve sağlıklı beslenmeliyiz. Ayrıca bunların yanında yapacağımız fiziksel aktiviteler basen yağlarınızın hızlıca erimesine ve incelmesine sebep olacaktır. Basen yağlarını eritmek için uygulayacağınız hareketler;

  • Squat
  • Bacak Kaldırma
  • Bird Dog
  • Tırmanma Egzersizi
  • Sandalye ile Ters Lunge

Olarak sıralanabilir. Basen yağlarınızdan en hızlı şekilde kurtulabileceğiniz bu hareketlerin ne olduğunu sizlerle beraber inceleyelim.

Squat

Birçok açıdan size fayda sağlayan Squat hareketi, kalça ve basen yağları üzerinde oldukça büyük bir etkiye sahip olması ile beraber, doğru bir şekilde yapıldığı zaman, kısa bir süre içerisinde istediğiniz forma kavuşmanızı sağlar.

Bacak Kaldırma

Karın, kalça ve basen yağları için en çok tercih edilen hareketlerden biri de bacak kaldırma hareketidir. Bu hareketi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta karın, kalça ve basenlerinizi sıkı bir şekilde durması olacaktır.

Bird Dog

Karın kaslarınızı büyük oranda geliştiren ve güçlü durmasını sağlayan bird dog, basen yağlarınız için de önemli bir etki bırakmaktadır. Bu hareketi yaparken karın kaslarınızı sıkmanız, bird dog egzersizini daha verimli hale getirecektir.

Tırmanma Egzersizi

Vücudunuzun birçok bölümünü geliştiren tırmanma egzersizi ile basen yağlarınızın hızlı ve kolay bir şekilde erimesini ve incelmesini sağlayabilirsiniz.

Sandalye ile Ters Lunge

Sandalye ile Ters Lunge her ne kadar yeni başlayanlar için zor bir hareket olsa da zamanla alışabileceğiniz ve bacak kaslarınız için en etkili egzersizlerden biridir. Bu hareket ile basenlerinizin incelmesini en hızlı şekilde sağlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.