Bedavadan Biraz Pahalı! 30 TL Ve Altı Bu Ürünlerle Sağlıklı Makyaj Malzemesi Elde Edebilirisiniz

Bedavadan Biraz Pahalı! 30 TL Ve Altı Bu Ürünlerle Sağlıklı Makyaj Malzemesi Elde Edebilirisiniz

Çirkin kadın yoktur. Bakımsız kadın vardır sloganı ile yıllarca ünlü ünsüz pahalı, ucuz bir çok marka kadınlar için çeşit çeşit güzelleştirici makyaj ürünleri üretmektedir. Kaliteli ürün sağlıklıdır kalitesiz ürün sağlıksızdır mantığı bir yerde doğru olsa da bazı markaların fahiş fiyatlara sattıkları güzellik ürünleri acaba gerçekten ürünün karşılığı mı yoksa markanın isminden dolayı da kalitesiz olan ürünlere zaman zaman çok paralar ödüyor muyuz?

Günümüzde kaliteli ürüne de uygun fiyatlı ürüne de kolaylıkla bir tıkla ulaşabilir durumdayız. Öyle ki yaşadığımız yerde bulunan züccaciyelerde, tuhafiyelerde bile temel makyaj ürünleri satılmaktadır. Ancak Ürünlerin sağlık açısından içeriği hakkında hiç bir fikrimiz yok. Uygun fiyatlı diye aldığımız ürünler cildimizde ciddi sorunlara sebep olabilir. Kaliteli olan ürünlere verdiğimiz faiş fiyatlar ise herkesin bütçesine uymayabilir. Bu sebeple uygun fiyatlı ve içeriğini bildiğimiz doğal ürünlerle nasıl makyaj malzemesi yapabiliriz bu konudan bahsedeceğiz.

Temel Makyaj Malzemelerini Evde Nasıl Yapabilirsiniz.

Temel makyaj malzemesi deyince aklımıza ruj, allık, maskara, fondöten gibi ürünler gelmektedir.

Bal mumu, doğal yağlar ve renklendirici olarak pancar tozu ile bir kaç dakika içerisinde doğal rujunuzu yapabilirsiniz. Bal mumunuzu cam bir kabın içine alarak benmari usulü erittikten sonra yağları ve pancar tozunu da içine ekleyip karıştırınız. Karışımın homojen olduğuna emin olduktan sonra küçük kaplara alarak önce oda sıcaklığında daha sonra buz dolabında 20 dakika kadar bekletiniz. Rujunuzu elinizle yanaklarınıza dağıtarak allık olarak da kullanabilirsiniz.

Sağlıklı Makyaj Malzemesi

Hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve bal mumunu bir kap içerisinde karıştırarak evde doğal maskara da yapabilirsiniz. Bu karışımı da yine benmari usulü erittikten sonra kıvamını almasını bekleyin. Karışım kıvam aldıktan sonra aktif karbonu dökerek ocağın altını kapatın. Fırça ile kullanabileceğiniz uygun bir kabın içine aldıktan sonra oda sıcaklığında muhafaza edin.

Yine evinizde doğal fondöten yapmak isterseniz ise şu malzemelerle en doğalından fondöteninizi elde edebilirsiniz;

2 Yemek Kaşığı Kakao, Çeyrek su bardağı mısır nişastası, bir kaç damla hindistan cevizi yağı elinizde yoksa zeytinyağı da kullanabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı tarçın, 9-10 damla e vitamini güzel koku vermesi için ise 9-10 damla lavanta ya da papatya yağı. Cam ya da plastik bir kaba önce nişastayı sonra diğer malzemeleri ekleyerek karıştırınız. Homojen bir hal aldıktan sonra teninizin üzerinde rengini ve kıvamını deneyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.