Bitkisel Maskeler İle Güneşin Zararlı Etkilerinden Kurtulun

2.270
Bitkisel Maskeler İle Güneşin Zararlı Etkilerinden Kurtulun

Güneşten Zarar Görmeyi Engelleyen Pratik Maskeleri düşündüğümüzde aklımıza gelen maske sayısı oldukça çok olacaktır. Bunlara örnek verecek olursak kuru ciltler için salatalık maskesi, tüm ciltlerde uygulanabilen bal maskesi ve avakado maskesi, yağlı ciltlerde tercih edilen yoğurt maskesi ve yulaf unu maskesi, gençleştirici özelliği olan muz maskesi şeklinde uzayıp gitmektedir. Peki, bu maskelerin asıl amacı nedir? İnsanlar bir yıl boyunca yoğun bir çalışmanın ardından yaz geldiğinde bu yorgunluktan kurtulmak, bir sonraki yıla daha dinç girebilmek için tatile çıkıp tüm gürültü ve yoğunluktan uzaklaşmak isterler. Ama bu tatil süresince ruhen ve bedenen dinlenirken aslında cildimize zarar verdiğimizin farkında olamayabiliyoruz. Cildimiz zararlı güneş ışınlarından dolayı canlıığını kaybedip, kuruyabilir. Tatilimizi yaptık ama cildimiz zarar gördü peki, nasıl cildimizi eski haline döndürebiliriz? Bu konuda yukarıda isimlendirdiğimiz maskeler yardımımıza koşacaktır.

Güneşten Zarar Görmeyi Engelleyen Pratik Maskeler;

Salatalık Maskesi(Kuru ciltler):
Bu maskeyi hazırlayabilmek için bir ortaboy salatalık, bir tatlı kaşığı bal, bir çorba kaşığı yulaf unu ve yoğurtu karıştırdığımızda maskemiz hazır oluyor. Bu maskeyi 30 dk. boyunca cildimize sürüp beklettikten sonra sadece ılık su ile yıkayıp yüzümüzü temizliyoruz.

Bal Maskesi(Tüm ciltler):
Balın en büyük farkı doğal ve organik olması. Bu maskeyi yapabilmek için en önemli nokta kullanacağımız balın organik olmasıdır. Balı ince bir tabaka şeklinde cildimize sürüp 5 dk. bekledikten sonra önce aılık ardından soğuk su ile yıkayarak işlemi tamamlıyoruz.

Yoğurt Maskesi(Yağlı Ciltler):
Bir bardak yoğurdu maya ile karıştırarak yüzümüze sürüp 5 dakika bekliyoruz sonrasında ılık su ile yıkadığımızda cildimiz hem güneşin zararlı etkilerinden kurtulur hem de pamuk gibi bir cilde sahip olursunuz.

Muz maskesi(Gençleştici):
Bir adet muz ile yapılan bu maske muzun püre haline gelene kadar ezilmesi ile olmaktadır. Püre haline gelen muzu ince bir tabaka halinde yüzümüze sürüp 10 dk. bekledikten sonra ılık su ile yıkadığımızda yüzümüzün pürüzsüz ve yumuşak bie hâl aldığını göreceğiz.

Acokado Maskesi(Tüm Ciltler):
Bir çay kaşığı bal ile püre haline getirilen avokado karıştırılıp ince bir tabaka halinde cilde uygulanır. 15 dk. kuruduktan sonra önce ılık ardından soğuk su ile cilt yıkanarak işlem tamamlanır.

Yulaf Unu Maskesi(Yağlı Ciltler):
Bir çay kaşığı karbonat, 2 çorba kaşığı yulaf ununu hamur haline getirmek için kaynatılıp soğutulan su ilave edilir. Maske cilde uygulandıktan 10 dk. sonra ılık su ile yıkanarak pürüzsüz bir cilt elde edilir.

Yukarıda maddeler halinde Güneşten Zarar Görmeyi Engelleyen Pratik Maskeleri açıklamış bulunmaktayız. Sizde tatil dönüşü bu maskeler sayesinde cildinizi eski canlı haline dönderebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.