Çarpıcı Saçlara Sahip Olmanın Yolları

47.660
Çarpıcı Saçlara Sahip Olmanın Yolları

1)Saçları Kuruluktan Kurtarma

Dış etkenlerden dolayı kuruyan saçlarımız yıkamamıza rağmen düzelmez. Saten bunun çözümü çok yıkamak değildir. Kuru saçların kötülüklerinden biride kepek yapmalarıdır. Eğer şampuan alıcaksanız dikkat etmeniz gerek değer pH değeridir. 4,5 ve 6,5 pH değerleri arasında şampuanlar tercihleriniz arasında olmalıdır. Diğer şampuanlar saçlarda kurutma yapar. Bunu konuda merak yaratan konularda var. Mesela fön makinesi ve saç makası. Bu tür aparatlar da saçlarda kurumaya yol açarlar. Kuru saçları nemlendirmek için tabi ki nemlendiricilere ihtiyaç vardır. Eğer nemlendirici ve nemlendiricili şampuan alıcaksanız aklınızda bulunması geren şey alkol bulundurmamasıdır. İçerisinde alkol olan nemlendiriciler saçları nemlendirmekten çok dahada kuruturlar ve hiç bir işe yaramaz.

2)Saç Kaybını Engelleme

Saç kaybına yol açan etmenlerden en önemlisi strestir. Bilinmeyen nedenleri de oldukça fazladır. Örneğin hava kirliliği veya duman altı ortamlarda saç dökülmesine yol açar. Uykunuzu tam alamazsanız saçlarınız yine dökülür. Bunların yanı sıra beslenmede düzensizlik, sigara ve alkol içmek ve vitamin eksiklikleride saç dökülmesine neden olur. Peki bu kayıplar nasıl önlenir? Saçlarınızı ılık veya soğuk suyla yıkamak saç diplerini güçlendirir ve dökülmeleri engeller. Fakat her gün saç yıkamak yarardan çok zararı dokunur. Dökülmelere karşı yapılmaması gereken fakat çok fazla yapılan bir şey var, saçları yanlış toplamak. Çok gergin toplamak veya tokayla tutturmak saç köklerini zorlıyacağı için saç dökülmelerine yol açabilir. Şampuan tercihlerindede saç güçlendirici maddelerden olan, çinko, kükürt ve demir içeren tercihlerin yapılması doğrudur.

3)Dolgun Saçlar

Bu iki şık sağlandıktan sonra dolgun ve çarpıcı saçlara sahip olmanın yolu gözükmeye başlar. Öncelikle saçlarınıza hacim kazandırmalısınız. Peki nasıl saçlarıma hacim kazandırırım?
-Hacim verici şampuanlar kullanmak etkilidir fakat tek başına bir işe pek yaramazlar. Bu tür şampuanları kullandıktan sonra yapılması gerekenler de vardır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra düz taramak saçlara hacim kazandırır.
-Basit bir hacim kazandırma tekniği daha vardır; Uzmanlar, saçlarınızı istediğiniz yönün tam tersine tarayın derler. Bu yöntem saçları hacimlendirmekte oldukça etkilidir.

Bu 3 tavsiye çarpıcı saçlara sahip olmanın ana kurallarıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.