Kadınlar Duysun

Çerçeve Asma Fikirleri

20.01.2017
2.030
Çerçeve Asma Fikirleri

Sevdiklerinize mutlu anlarınızın saklı olduğu fotoğrafları sergilemek için en güzel yöntem duvarlara asılan çerçevelerdir. Ev dekorasyonunun ciddi bir parçasını oluşturan çerçeve asma şekilleri evin estetiğini bir anda değiştirebilmektedir. Farklı şekil ve boylarda asılan çerçevelerin yanı sıra aynı çerçevelerden oluşan bir grubun duvara yerleştirilmesi de estetik çerçeve asma fikirleri arasında yer alabilir.

Eş Çerçevelerin Düzenli Bir Şekilde Asılması

Çerçevelerin düzenli bir biçimde asılması çerçeve asma şekilleri arasında en çok tercih edilen yöntemdir. Farklı fotoğraflarınızı bir ahenk içerisinde sergilerken birbirinin aynı çerçeveleri mobilyalarınız ve duvarınız ile bütünleştirerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Eğer dilerseniz aynı çeşit çerçevenin farklı boylarını kullanarak ve büyüklüklerine göre yerlerini belirleyerek daha yaratıcı bir konsept yaratabilirsiniz. Böylece sevdikleriniz ve siz güzel anılar ile yaşam alanlarınızı süsleyecek ve güzel günleri her daim hatırlayacaksınız.

Farklı Çerçevelerin Zıtlığından Doğan Uyum

Çerçeve asma şekilleri arasından sevilen bir diğer uygulama ise birbirine hiç benzemeyen çerçevelerin gelişigüzel bir biçimde duvara yerleştirilmesidir. Bu şekilde bir kontrast yaratılarak uyum sağlanabilir. Daha modern ve sıcak bir görünüm sağlayan bu yöntem çerçeve asma fikirleri arasında oldukça ön plana çıkmaktadır. Bu şekilde asılan çerçevelerin aralarına farklı objeler ve tablolar da asılarak görüntünün çeşitlilik yaratması sağlanabilir. Bu durumda duvarınız eskiden olduğundan çok daha şık ve canlı görünecektir.

Çerçeve İçinde Sergilenen Resimler

Yaratıcı çerçeve asma fikirlerinin bir diğer kısmı da çerçeveler içerisine yerleştirilen resimlerin renk uyumlarının sağlanmasıdır. Daha uyumlu bir görüntü için seçtiğiniz resim veya fotoğrafların renk ağırlıklarını duvar ve çerçeve renginize göre belirleyebilirsiniz. Böylece her baktığınızda evinizin dekorasyonunu hayatınız gibi güzelleştiren sevdiklerinizi görebilirsiniz. Üstelik bunun için yalnızca basit işlemler yeterli.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.