Çikolata Krizine Dur Deyin

1.475
Çikolata Krizine Dur Deyin

Özellikle bayanlar için sıkça karşılaşılan bir durum olan çikolata krizi her ne kadar keyif verici olsa da sağlıksız sonuçlara yol açması yüzünden yaşanmaması gereken bir durumdur. Tüm çabalarınız sonuç kaldı ve çikolata krizine girdiniz. Bu durumu engellemeniz için çikolata krizinden önce ve sonra yapmanız gerekenler mercek altına alalım.

SICAK BİR DUŞ

Yoğun tatlı isteğinizi geçirmek için sıcak bir duş almak size olumlu bir etki yapacaktır. Sıcak duş sayesinde zihniniz rahatlayacak ve çikolataya odaklanan zihniniz artık bu odaktan uzaklaşacaktır.

EGZERSİZ YAPIN

Egzersiz yapıldığı zaman vücudumuza mutluluk hormonu adı verilen endorfin hormonu salgılanır. Mutluluk hormonunun artması sizi ödüllendirilme hissi ile ortaya çıkan çikolata krizinden kurtarmanıza yardımcı olacaktır. Bu durumla karşılaştığınızda hafif koşu ve yürüyüş egzersizleri ile metabolizmanızı çikolata odağından uzaklaşarak endorfin hormonu ile mutlu olarak çikolata krizine girmez ve daha sağlıklı bir yaşama devam edersiniz.

DİKKATİNİZİ DAĞITIN

Çikolata krizi sizi ele geçirdiğinde krizi yönetmeyi iyi bilmelisiniz. Çikolata krizinin çözümü olarak odak noktanızı değiştirerek ve farklı uğraşlara yönelerek gerçekleşecektir. Kriz sizi yönlendirmeye başlarsa sizin için olumsuz sonuçlar doğacaktır ama siz krizi yönetebilirseniz krizden korkmanıza gerek kalmayacak. Krizi en etkili şekilde ortadan kaldırmak için öncelikle krize ara vererek kendinizi kontrol edebilmelisiniz. Bunu için de dikkatinizi dağıtacak diğer seçenekleri aklınızda hazır tutmalısınız. Buna çözüm olarak sevdiğiniz bir işi yapmayı deneyebilirsiniz. Kek yapmak ya da kıyafetlerinizle uğraşmak doğru tercih olabilir.  Sevdiğiniz müzikleri dinleyerek de çikolata krizine ara verebilirsiniz.

ÇİKOLATA KRİZİNDE DOĞRU TERCİH

Çikolata krizine dur demek için kriz anında doğru besin tercihleri yaparak bu krizi atlatabilirsiniz.  Çikolata krizinin önüne geçebilmek için probiyotik ürünler ay çekirdeği, badem tarçın, yulaf, su bitkileri ve tatlı patates tüketmeniz gerekecek. Bu besinler ile krize dur diyebileceksiniz.

DİKKAT

Çikolata krizine dur diyemeyenlerin diyabet ve gizli şeker hastalıkları ile karşı kalabileceğini ve bu hastalıkların ciddi rahatsızlıklara yol açabileceğini düşündüğümüzde çikolata krizine dur demenin ne kadar önemli olduğunun altını çizmemiz gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.