Cildi Beyazlatan Uzak Doğu Maskesi

Cildi Beyazlatan Uzak Doğu Maskesi

Cildimizin, örtülmediği için, en çok dış etkene maruz kalan kısmı olan yüzümüz, zamanın etkilerinden dolayı, gençlikteki aydınlığı kaybedebilir. Yılların getirdiği güneşin olumsuz etkileri, cildimizde lekeler ve koyu renkli bölgeler şeklinde, kendini göstermeye başlayabilir. Hemen teslim olmaya ve hemen yaşlılık psikolojine girmeye gerek yok. Çünkü çare, uzak doğudan gelen bir cilt bakımı maskesidir.

Uzak Doğudan Gelen Parıltı

Uzun zamandır, ülkemizde biline ve tüketilen bir meyve olan Hindistan cevizi, anavatanındaki farklı kullanım alanları ile de tanınmaya başlandı. Pasta ve keklerin üzerinde tanıdığımız hindistancevizini, marketlerden bütün halde alıp, zor da olsa kesip, yemeyi de öğrendik. Bunu yaparken, Hindistan cevizinin ortasından çıkan hoş ve keskin kokulu sıvıyı, önceleri anlamadık ve boşa heba ettik. Fakat şimdi, bu sıvının Hindistan cevizi sütü olduğunu, çok besleyici olduğu kadar, saça ve cilde de çok faydalı olduğunu öğrendik. Kendiniz bu şekilde elde etmeye çalışırken, çok zaman kaybedebilir ve sütün heba olmasına sebep olabilirsiniz. Güvenilir kaynaklardan temin ettiğiniz Hindistan cevizi sütü, Uzakdoğulu kadınların cildindeki parıltıyı, sizin cildinize de yerleştirecektir.

Cilt Beyazlatıcı Maske Tarifi ve Uygulaması

Cilt Beyazlatma MaskesiCam bir kâsenin içerisine, yarın çay bardağı taze Hindistan cevizi sütünü koyduktan sonra, üzerine yarın çay bardağı taze sıkılmış ananas suyu ekleyiniz. İyice karıştırdıktan sonra, direkt güneş ışığı almayan bir yerde, 30-35 dakika kadar bekletiniz. Süre sonunda, bir kez daha karıştırdığınız bu cilt bakımı maskesini, sıkıştırılmış pamuk yardımı ile cildin tümüne uygulayınız. Bu şekilde 5-6 dakika kadar bekledikten sonra, tekrar yeni bir pamukla uygulama yapınız. Bu şekilde, iki kat maske cildinize uygulanmış oldu. 5-6 dakika beklettikten sonra, ılık su ile yüzünüzü iyi durulamalısınız. Bu maskeyi, haftada iki kez, düzenli olarak yapmaya devam etmelisiniz. Cilt beyazlatma işleminin sonucunu ve parlamayı fark etmeniz, uzun sürmeyecektir.

Hindistan Cevizinin ve Cilt Bakımı

Cilt beyazlatma için bu kür, cildinize zarar vermeden, uzun zaman güvenle kullanabileceğiniz bir maskeye sahip olmanızı sağlayacaktır. Ancak, Hindistan cevizi sütü, tek başına da, günlük bakım için, cilde uygulanabilecek kadar faydalı ve kolay sürülen bir üründür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.