Cilt Sarkması Nasıl Önlenir

7.162
Cilt Sarkması Nasıl Önlenir

Kilo vermek için harcanan zaman ve para günümüzde neredeyse bir endüstri oluşturacak büyüklüğe ulaştı. Kilo vermek için uygulanan diyet ve tedavi programları, kullanılan ilaç ve takviyeler ve de spor yapmak için gidilen spor salonları bu büyüklüğün temel yapıtaşlarıdır. Kilo vermek için uygulanan diyet programları ve spor yapmanın neticesinde verilen kilolar vücutta bir takım sağlıklı değişimleri sağlarken bazı sorunlara da yol açabilir. Bunların görünüm açısından en önemlisi bir anda azalan kilolar nedeniyle oluşabilecek cilt sarkması problemleridir.

Kilo verirken sorunların ortaya çıkmasının en temel sebebi, bu süreci çok hızlı yaşamaktır. Yani çok kısa sürede fazla kilo kaybı oluşacak sorunların ana nedenidir. Bunu önlemek için mutlaka bir uzmana danışılmalı ve bir program dahilinde zamana yayılarak kilo verilmelidir. Kilo verdikten sonra cilt sarkması sorunu, cildimizin esnekliği ile alakalıdır.

Siz kilo verdikçe ya da tam tersi aldıkça cilt sahip olduğu esneklik ile buna uyum sağlamaya çalışır. Ancak bu da her uyum süreci gibi kendi içinde kurulacak denge ile olur. Birden fazla miktarda kaybedeceğiniz kilodan doğan boşluğa adapte olamayan cilt sarkmalara yol açar. Bunu önlemek için kilo verme hızınızın 1kg / hafta değerini aşmaması gerekir.

Haftada 1 kilogramdan fazla verilecek kilo sizi bu ve benzeri sorunlara maruz bırakır.
Uyguladığınız kilo verme programının içinde mutlaka egzersiz ve güç antrenmanları olmalıdır. Bunlar, cildin esneklik hızını ve uyum süresini kendi kilo verme sürecinize adapte eder. Düzenli olarak haftanın en az 5 günü , 30 dakikayı aşan sürelerdeki egzersizler cilt esnekliği sağlar, sizi zinde tutar.

Kilo verme süresince eğer, yeterli su tüketmezseniz cilt esnekliğinin ve beslenmesinin en önemli kaynağı nemi yok etmiş olursunuz. Nemlendirici , besleyici kaynak sadece sudur. Çay, kahve vb. bu ihtiyacı karşılamaz. Diyet esnasında alkol, enerji içecekleri vb zararlı içecekler tüketilmesi , sadece su kaybına sebep olur.

Sağlıklı bir yaşam için fazla kilolardan kurtulmak gerekir. Artık, kilo verdikten sonra cilt sarkmaları nasıl önlenir diye düşünmeyin, bu kritik tavsiyelere uymanız yeterlidir.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.