Çorapla Uyumak Zararlı Mı ?

40.157
Çorapla Uyumak Zararlı Mı ?

Pek çok insan, geceleri çorapla uyuma alışkanlığına sahiptir. Uyku için ayrı çorapları olan ve ayaklarını sıcak hissetmeyi tercih eden kişilerin bilmesi gerek önemli bir nokta; bu alışkanlığın aslında ciddi anlamda zararlı olabileceğidir. Bu zamana kadar herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmamış olmanız, bundan sonrada çorapla yatmanın zararını görmeyeceğiniz anlamına gelmez.

Çorapla Yatmak Zararlı Mı?

Çorapla uyumak zararlı mı? Sorusunun cevabının evet olduğunu büyük bir kesim bilmez. Oysa çorapla yatmak dolaşım bozukluklarının ortaya çıkmasına neden olabilir. İlla bu durumun ortaya çıkması için sıkı ve sert çorapla yatmak gerekmemektedir. Hiç beklemediğin bir anda karşınıza çıkan, ayağınızda morarma ve ağrıların nedeni aslında toz konduramadığınız çoraplarınız olabilir.

Alerjik Reaksiyonlara Neden Olabilir

Çoraplar, çamaşır deterjanları ile yıkanmakta olup her ne kadar durulanıyor olsa da az miktarda kimyasal madde barındırmaktadır. Uzun vadede, bu maddeler cildinize temas ederek, alerjik reaksiyonlara ya da kurtulması son derece zor olan bir hastalık diye bilinen egzamaya neden olabilir. Bütün gün çorapların içerisinde duran ayakların nefes alması için uyku süreci önemli bir fırsattır.

Tırnak Batmalarına Sebep Olabilir

Eğer çorapla uyumak sizin için bir alışkanlıksa, ilerleyen yıllarda tırnak problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Tırnak batması ve tırnak şekil bozuklukları bu durumun başında gelmektedir. Tırnağınızın derinizin yan kısmına batması sonucunda oluşan yara ve iltihaplanma ciddi acılara neden olabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.