Kadınlar Duysun

Dağınık Topuz Saç Modelleri

03.08.2017
2.515
Dağınık Topuz Saç Modelleri

Dağınık topuz modelleri günlük hayatta kullanımı kolay modellerden biridir. Aynı zamanda güzel aksesuarlar ile tamamlandığında ve daha düzenli bir şekilde toplandığında özel günlerin de vazgeçilmez saç modelleri arasındadır. Dağınık bir şekilde toplanan saçlar sportif bir görünüm oluşturur. Toplanmayan saçlar örülerek topuza eklenirse daha zarif bir görünüm elde edilir. Dağınık topuz saç modelleri salaşlığın ve rahatlığın simgesidir. Düğün günlerinde özellikle kır düğünü kapsamında kullanılabilecek bir modeldir. Dağınık topuz kullanımı daha sade bir makyaj kaldırır. Abartılan makyaj ile dağınık topuz kullanımı görünümde hoş durmaz. 2016-2017 yıllarında çok fazla tercih edilen ve bayanlar tarafından çok sevilen dağınık topuz modelleri 2018 kapsamında da en çok kullanılacak modeller arasında sayılıyor.

Dağınık Topuz Yapılışı

Dağınıklığı ile dikkat çeken bir topuz modelinin kullanımı zordur. Dağınıklığı ile dikkat çekse de kullanılacak şık aksesuarlar ile bambaşka bir hava kazandırılabilir. Bu model için yüksek koruyuculu saç spreyi kullanılmalıdır. İhtişamlı taçlar ile gelinlerin de tercih edebileceği farklı modeller arasındadır. Dağınık topuz modelleri kullanmayı seven ve zarif görünümüne de dikkat eden bayanların da hafif dalgalı saçlarını ensede gelişi güzel bir biçimde topuz oluşturmasıyla salaş ama şık bir model oluşturulabilir.

Romantik model kıyafetleri ile uyumlu helenistik topuz modeli için saç aksesuarına saç dolanarak gevşek biçimde topuz oluşturulur. Bu saç şekli dantelli gelinlikler ile gelinler tarafından uygulanacak bir modeldir. Romantik bir görünüm için idealdir.

Özel günlerde tercih edilebilecek dağınık topuz stillerinden biri de bohemdir. Çiçekli aksesuarların kullanımı ile dağınık şekilde toplanan saç bohem bir görünüm oluşturur. Sahil ve kır düğünleri için tercih edilebilecek göz alıcı modeller arasındadır. Dağını topuz saç modelleri günümüze kadar çok fazla kullanılan saç şekillerinden olmuştur. Dağınık topuz modelleri 2018 yılına da damgasını vuracak ve düğünlerde en çok tercih edilebilecek saç şeklidir.

Dağınık Topuz İçin Gerekenler ve Kolay Yapılışı

Hacimsiz saçı olan bayanlar dağınık topuz yapımında daha dolgun görünüm için hacimli saç spreyleri kullanmalıdır. Ayrıca kullanılabilecek saç kremleriyle de spreyin oluşturacağı sertlik engellenebilir. Günlük dağınık topuz yapımı için; saç fırçayla güzelce taranır. Tutam tutam ayrılan saç maşa ile hafif dalga verilecek şekilde sarılır. Oluşan dalgalar ile saç dağıtılır ve hacim kazandırılır. El yardımıyla gelişigüzel şekilde toplanır. Topuz için saç tokası saç rengi ile uyumlu seçildiğinde daha zarif bir görünüm elde edilir.

Dağınık Topuz Saç Modelleri 2018


Pinterestte Bizi Takip Et
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.