Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Evde Çözüm

57.517
Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Evde Çözüm

Herkes hayatının bir döneminde en az bir kere diş ağrısı yaşamıştır. Karın ağrısı, mide bulantısı, ateş gibi rahtsızlıklar çok sık görüldüğü için kesinlikle bir diş ağrısı kadar rahatsız edici olmazlar.
Diş ağrıları dönemsel olarak ortaya çıktığı için vücudun bu ağrılara karşı bağışıklık mekanizması gelişmemiştir. Bu nedenle en ufak bir apse bile çok şiddetli ağrılara yol açabilir.

Diş Ağrılarının Başlıca Nedenleri Nelerdir?

Hiç şüphesiz en yaygın ağrı nedeni diş çürüğüdür. Çürük dişin içerisinde oyuk şeklinde yayılarak sürekli olarak ağrı yaratır ve temizlenmediği sürece bu ağrı devam eder. Diğer nedenler ise diş hassasiyeti, damak zedelenmesi, diş etlerindeki problemler, ağız ve dudak yüzeyinde oluşan apseler dolayısıyla dişlerde oluşan iltihabi durum ve genetiğe bağlı diş erimesi gibi hastalıklar.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

İlk olarak kekik suyunun diş üzerinde mükemmel bir etkisi vardır. Kekik doğada bulunan en faydalı bitkiler arasında yer alır ve karın ağrısı gibi problemlerde bile kekik suyunu içmek mideye çok iyi gelmektedir. Kekik suyunun içerisine 1 çay kaşığı tuz koyarak hazırlayabileceğiniz gargara ile ağzınızı çalkalarsanız hem mikropları diş ve diş etlerinizden uzaklaştırmış hem de diş ağrılarınızı geçirmiş olursunuz.
Bir diğer evde hazırlanabilecek ağrı kesici kür de Hindistan Cevizi Kürüdür.

Malzemeler

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı (eğer bulamazsanız zeytinyağının içine bir miktar süt koyabilirsiniz)
1 tatlı kaşığı toz karanfil
1 tatlı kaşığı Aloe Vera özü (aloe vera bitkilerinin yapraklarındaki alt tabakadan çıkan jelimsi sıvı katman)

Hazırlanışı

Bu üç malzemeyi orta boy bir kapta karıştırarak krem dokulu bir karışım elde edin. Elde ettiğini karışımı parmak uçlarınız yardımı ile veya kulak temizleme çubuğu ile dişlerinizin ağrıyan bölgelerine güzelce yedirin. Aloe vera ve hindistan cevizi antibakteriyal ve iyileştirici etkili oldukları için bölgeyi temizleyerek iyileştirirler. Karanfilin uyuşturucu etkisi ile ağrı kesici görevi görmektedir. Karışımı 5 dakika kadar ağzınızda tuttuktan sonra bol su ile çalkalayın. Ağrılarınız arttığı her an kullanabilirsiniz ama yine de bir uzmana görünmeyi kesinlikle unutmamak gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.