Diş Beyazlatmanın Pratik Yolları

Diş Beyazlatmanın Pratik Yolları

Dış görünüşünüzü çok büyük şekilde etkileyen önemli faktörlerden biriside dişlerinizdir. Sigara kullananların veya dişlerini fırçalamayanların sorunu olan diş sarılığı sizi kötü yönde etkileyebilir. Çok kısa bir süre içerisinde dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Yapmanız gereken şeyler şunlardır;
Karbonat ve çilek: İkisinin karışımından elde edeceğiniz madde ile bir kaç kere dişlerinizi fırçalamanız sonucu dişlerinizdeki farkı çok kısa bir süre içerisinde fark edeceksinizdir. Çilek de plak oluşumunu engelleyen malik asit bulundurur. ( DİKKAT: Çok sık kullanıldığında diş minesine zarar verebileceği için ayda en fazla bir kez kullanmalısınız )
Karbonat: Dişlerinizi beyazlatmanın yanında diş taşları ve ağızdaki plak tabakasını da temizler. Gün aşırı kullanabilirsiniz. ( Çok sık uygulamanız dişlerinize zarar verebilir. )
Sofra tuzu: Tuzlu su ile hazırladığınız karışım ağzınızdaki bakterileri öldürülmesine yardımcı olur. Diş etinizdeki iltihaplarını azaltır.
Gliserin: Dişlerinizi beyazlatmak için, 1 tatlı kaşığı karbonatı, bir tutam tuzla karıştırarak içine birkaç damla sirke ekleyin. Diş fırçanızın üzerine sürerek, dişlerinizi fırçalayın.
Tuzlu suya zeytin koyarak bir müddet bekletin ve daha sonra bu suyla gargara yapın. Diş etleriniz güçlenecek ve diş eti kanamanız varsa ortadan kaldıracaktır.
Diğer bir yöntem ise yine karbonatlı bir karışımdır; Bu karışım için gerekli olan malzemeler, karbonat, zeytinyağı. Bu ikisini karıştırıp dişlerini fırçaladığınızda yine çok hızlı bir sonuç elde edebilirsiniz.
Beyazlatıcı diş macunları hem diş sağlığınızı korur hem nefesinizi açar hemde beyaz dişlere sahip olmanızı sağlar fakat ilk yöntemdeki kadar hızlı sonuç elde edemeyebilirsiniz.
Unutmayın ki bunlar kalıcı bir çözüm değildir. Kalıcı olmasını istiyorsanız düzenli olarak diş fırçalamanız gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Bahar Quliyeva dedi ki:

  Salam. Karbonat, zeytin yagi ve limon kaç mikdar kullanilmalidir?

 2. Tuğcan Baykan dedi ki:

  Marhaba zeytin yagı limonun kaç mikdar kullanılacağını bilmiyem ama 1 tatli kaşığı yeter diye hepsinden düşünüyem zaten fazlasına gerek yok altı üstü dişe sürülacak yani

  1. Halil YILDIRIM dedi ki:

   Urfa siye küsmüş haberi olsun baco

 3. wawa dedi ki:

  ama kac günde