Diyet Nasıl Yapılmalıdır?

3.483
Diyet Nasıl Yapılmalıdır?

Diyet yapmanın nihayi hedefi sağlık da olsa,  görünen yüzü kilo vermek ve bir daha almamaktır. Kişiye özel ve uzman kontrolündeki bir diyet, her zaman bu sonuca sizi daha kolay ulaştırır. Ancak yine de dikkat etmeniz gereken hususlar vardır.

Diyet ve Su

Başarılı diyet sırları arasında,ilk önce ve her zaman tavsiye edilen bol su içmek,  diyetteki başarının yanı sıra genel anlamda da sağlıklı bir davranış şeklidir. Günde 3 litre civarında su içilmelidir. Su içmek hem vücuttaki su dengesini sağlar, hem vücudun nem ihtiyacını sağlar hem de yağ yakılmasını hızlandırır.

İdeal Diyet İçin İpuçları

Diyet esnasında hayatınızda şimdiye alışkanlık haline gelmiş birçok şeyden vazgeçmelisiniz ya da sık olmamak kaydıyla yerlerine alternatif ve zararsız çözümler bulmalısınız. Örneğin kullandığınız tuzun fazlasını terk etmeli ama tuzu tamamen çıkarmak yerine oldukça azaltmalısınız, tatlı yemek ihtiyacı duyduğunuz da hafta da bir defa ve hafif sütlü tatlıları tercih etmelisiniz. Hiç bir şekilde light ürünler kullanılması tavsiye edilemez, ancak örneğin kendinize engel olamıyorsanız ve illa ki kola içecekseniz haftada bir kez şekersiz olanını içmelisiniz. Yine de hiç bir diyeti bu şekilde delmemek gerekir. Diyetin başarısı istemeye, iradeye ve disipline bağlıdır.

Diyet ve Balık

Diyet listenizin en az iki gününde balık yemeniz hem vücudunuzun vitamin beslenmesi hem de diyetinizin başarısı için son derece önemlidir. Yağsız veya buharda pişirme teknikleri ve buna uygun balıkların tüketilmesi önerilir.

Diyet programınıza uymanız ve öğün atlamamanız çok önemlidir. Yemeklerinizi her gün aynı saatlerde yemek hem disiplin hem de metabolizmanın çalışmasındaki denge bakımından hayati önemdedir. Bir diyetin başarılı olması için sadece diyet yapmak yetmez. Bu hali diyet süresince benimsemek ve yaşam stili olarak görmek gerekir. Sağlıklı bir diyet için uzman desteği, diyete mutlaka uymak ve eski alışkanlıkları mümkün olduğunca terk etmek gerekir. Diyetlerdeki başarılı sonuçlar için onların spor ile de desteklenmesi gerekir. Kendinize en uygun sporu seçmeli ve diyet ile birlikte egzersizlerinizi düzenli yapmalısınız.

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.