Doğal Ev Yapımı Saç Maskesi Nasıl Yapılır ?

3.158
Doğal Ev Yapımı Saç Maskesi Nasıl Yapılır ?

Saçlar, havasızlıktan, düzleştiriciden, kimyasal boyalardan, spreylerden ve hava kirliliğinden olumsuz yönde etkilenir. Saçlar yıpranarak, kırılır ve eski gücünü kaybeder. Bu yüzden saça hacim ve güç kazandıran, saçların onarılmasını sağlayacak olan saç maskesi yapımı lazımdır. Yapılacak olan maske, mutlaka doğal saç maskesi olmalıdır. Fakat doğal olan kozmetik ürünleri çok pahalı ve bir o kadar da doğallıktan uzaktır. Saç bakımı için ev yapımı saç maskesi nasıl yapılır?

Elma Sirkesi Saç Maskesi

 • 3 çay bardağı su
 • 3 tatlı kaşığı elma sirkesi

Elma Sirkeli Saç Maskesi Yapılışı

Ev yapımı saç maskesi nasıl yapılır? Sorusunun cevabı olarak, sirke ve su karıştırılarak, saçlara uygulanır. Saçlara dökülen bu karışım ile saç diplerine dairesel hareketlerle masaj yapılır. 15 ila 20 dakika arası bekletilerek yıkanabilir. Saçlara parlaklık verir, kırık ve güçsüz saçlarda etkilidir.

Karbonat Ve Yoğurtlu Saç Maskesi

 • 2 tatlı kaşığı yoğurt
 • 2 tatlı kaşığı karbonat

Karbonat Ve Yoğurtlu Saç Maskesi Yapılışı

İki malzeme birkaç dakika karıştırılan doğal saç maskesi için, homojen bir karışım elde edilir. Karışım saçlara sürülür ve 20 ila 30 dakika arası saçta bekletilir. Sürenin dolması ile birlikte saç maskesi yapımı tamamlanmış olup yıkanabilir. Karbonatlı saç maskesi kuru saçlardan çok, çabuk yağlanan saçlarda kullanılır.

Avokado Özlü Saç Maskesi

 • 2 adet olgun avokado
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 50 ml. Süt

Avokado Özlü Saç Maskesi Yapılışı

Avokado ile yapılan karışım, doğal saç maskesi çeşitlerinin en etkilisidir. Olgunlaşmış avokado, robottan geçirilip püre haline getirilir ve saç maskesi yapımı için hazırlanmış olur. Zeytinyağı ve süt konulduktan sonra, tekrar robotta karıştırılır. Saçların tamamına sürülerek, masaj yapılır. Yarım saat bekletildikten sonra çok sıcak olmayan suda temizlenip, yıkanır. Kırılan ve kopan saçlar için etkili olan bir maskedir.

Muzlu Saç Maskesi

 • 2 adet olgunlaşmış muz
 • 1 tatlı kaşığı badem yağı

Muzlu Saç Maskesi Yapılışı

Muz tamamen püre halini alacak kadar ezilir. Muzun olduğu kaba badem yağı konularak, homojen karışım elde edene kadar karıştırılır. Saçlara masaj yaparak sürülür ve yarım saat bekletilir. İlk önce tam sıcak olmayan suyla, şampuanlandıktan sonra da tamamen soğuk suyla durulanır. Kolay kırılan ve yıpranmış kuru saçlarda çok etkilidir. Ev yapımı saç maskesi nasıl yapılır? sorununa çözüm olarak muzlu saç maskesi örnek verilebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Sevinç dedi ki:

  Yumurta ve yağ maskeleri bence saçı yıpratmadan önce kullanılması gereken maskeler. Kesinlikle çok faydalı ama saç elden gittikten sonra keratinden başkası kurtarmıyor maalesef. Ben saçımı mahvettikçe evde doğal keratin yüklüyorum. Daha çok işe yarayanını görmedim.