Doğru Giyinmenin Püf Noktaları

1.690
Doğru Giyinmenin Püf Noktaları

İyi giyinmek mutlaka pahalı şeyler giymek değildir. İyi giyinen kişi, hem hesaplı giyinmeyi hem de giydiğini kendine yakıştırmayı bilen kişidir. İyi giyinmek, doğru giyinmektir. Biz de size doğru giyinmenin püf noktaları konusunda bazı önerilerde bulunmak istiyoruz.

YERİNE GÖRE GİYİNMEK

Lüks bir davete günlük kıyafetle, sokak gösterisine tuvalet veya smokinle gidemezsiniz. Her yerin kendine özgü bir kıyafet zorunluluğu vardır. Uymadığınız takdirde yadırganır ve dikkatleri olumsuz anlamda üzerinizde toplarsınız. Doğru olan yerine göre uygun kıyafet seçebilmektir.

KENDİNE GÖRE GİYİNMEK

Kıyafetlerinizi seçerken sadece moda olduğu için bir kıyafeti almamalısınız. Bunun yerine kendi fiziksel özelliklerinize ve zevkinize hitap eden giysiler giyerseniz doğru giyinmiş olursunuz.

Minyonlar İçin vücuda oturan elbiseler size çok yakışacaktır. Aslında rahatlıkla her kesim elbiseyi giyebilecek kadar şanslısınız. Ancak uzun elbiseler ve uzun eteklerden uzak durmalısınız. Vücudunuz kısa ve bacaklarınız çok uzunsa üst kısmı verev kesimli elbiseleri tercih etmelisiniz. Önü verev kesimli elbiseler, üst bedeninizi daha orantılı gösterecektir. Bedeninizin özelliklerini vurgulayacak her türlü modelden kaçınmalısınız. Çocuksu ve düz hatlara sahipseniz beli kemerli, bol parçalı elbiseler tercih etmelidir. Bu elbiseler vücudunuzu daha yuvarlak gösterecektir.

UYGUN AKSESURLAR KULLANMAK

Kıyafetlerinize en uygun aksesuarları seçmek doğru giyinmenin kurallarından biridir. Giysilerinizi tamamlayan, şık görünmelerini sağlayan doğru yardımcı öğeler seçmek dikkat gerektiren konulardır. Yerine göre bir gözlük, bir şemsiye, bir çanta, bir broş vb. araçlar kullanarak kıyafetlerinizi tamamlamakta küçük ama önemli görevler üstlenecektir.

İNCE SIRLARI BİLMEK

Örneğin yatay çizgili kıyafetler kısa, dikey çizgili kıyafetler uzun gösterir insanları. Bunlar gibi ince ayrıntıları bilmek giyinirken doğru davranmanızı sağlayacaktır. Giyinmeye dair ince sırları bilmek önemli bir konudur.

ÖLÇÜLERİNİZİ BİLİN

Çok dar ya da çok geniş kıyafetler yerine üzerinize tam oturan kıyafetleri tercih edin. Vücut ölçülerinizi bilerek, uygun kıyafetler giymek doğru giyinmenin püf noktalarından bir tanesidir.

HER ŞEY KARARINDA GÜZEL

Dekolte kıyafetlerde aşırıya kaçmak güzel görünmek isterken itici görünmenize neden olabilir. Kadınlar için aşırı dekolte kıyafetlerden kaçınmak güzelliklerine güzellik katacak bir giyinme kuralıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.