Duvar Kağıdı Modelleri

2.262
Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar Kağıdı Modelleri

 

Evimizi veya çalışma ortamımızı dekore etmeye karar verdiğimizde, nasıl bir ambiyans yakalayacağımıza karar verip buna göre ilk adımı atmalıyız. Ev ve ofis dekorasyonlarında, zengin renk ve desen çeşidine sahip olan duvar kağıtları, dekorasyonlarınızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

Seçeceğiniz duvar kağıdını nerede kullanıp uyarlayacağınız çok önemlidir. Hareketli ve sıcak bir ortam mı yoksa sade ve şık bir ortam mı istediğinizi, önceden planlamanız seçiminizi kolaylaştıracaktır. Mekan küçükse desenlerin de küçük veya düz renk olması, alanı olduğundan büyük gösterecektir. İri desenleri ise daha büyük mekanlarda kullanarak başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Küçük alanlarda büyük desenli duvar kağıdı modelleri seçilmesi hem göz yoracak hem de kesilmesi gereken yerlerde yarım çıkacaktır. Bu da görsel açıdan hoş bir görüntü sağlamayacaktır. Aynı şekil ünite arkaları içinde geçerlidir. Bu alanlarda da küçük desenli veya kendinden desenli sade duvar kağıtlarını seçmeniz ferah bir görünüm kazandırır.

Eşyalarınız modern çizgiler taşıyan tasarımlardan oluşuyorsa, duvar kaplamalarınızı da hareketli ve ışıltılı tercih ederek kendi stilinizi yansıtın. Odanızda klasik tarz mobilyalar hakimse, seçeceğiniz duvar kağıdınızda klasik izler taşıyan desenlerden olabilir. Bu şekilde odanızda estetik bir görünüm elde edeceksiniz. Eğer alanınız alçak bir tavana sahipse duvar kağıdı tercihiniz mutlaka dikey çizgiler taşıyan bir model olmalıdır. Böylelikle olduğundan yüksek bir görünürlük sağlayacaksınız.

Renk ve desenlerin yanı sıra, kaliteli ve kullanım kolaylığı olması da dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Duvar kağıdınızın öncelikle insan sağlığına zararlı olmaması, kalitesi, cinsi, kolay temizlenebilir olması, uzun ömürlü ve kolay sökülebilir olması gibi önemli özellikleri araştırılmalıdır.

Şık duvar kağıtları hem kullanım açısından hem maliyet açısından oldukça ekonomiktir. Mekanınızı daha modern ve şık gösterir. Bu nedenledir ki bir çok kullanıcı boyadan vazgeçip duvar kağıtlarını tercih etmeye başlamıştır. Öyle ki, kaliteli bir duvar kağıdının 10-15 sene gibi uzun bir kullanım ömrü vardır.

Duvar kağıdı tercih edeceklere küçük bir dip not;1 rulo fazladan alarak, olası bir hasar durumunda fazla masraf yapmaktan kurtulabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Modelleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.